Hubble зазнімкував сусідню карликову галактику

Група супроводу місії Hubble опублікувала нове зображення об’єкта далекого космосу. Цього разу в приціл космічного телескопа потрапила галактика UGCA 307.

Карликова галактика UGCA 307. Джерело: ESA/Hubble & NASA, R. Tully

UGCA 307 розташована на відстані 26 млн світлових років від Чумацького Шляху у напрямку до сузір’я Ворона. Вона класифікується як карликова неправильна галактика.

Знімок Hubble демонструє, що UGCA 307 не має будь-якої чітко вираженої структури. Галактика нагадує туманну хмару, що складається зі скупчення світил, подекуди розбавленого червоними цятками. Останні відповідають регіонам активного зореутворення.

Зображення UGCA 307 було отримано в межах проєкту, метою якого є дослідження всіх відомих сусідів Чумацького Шляху. З його допомогою астрономи хочуть отримати якомога більш детальне уявлення про його галактичне оточення. Наразі Hubble поспостерігав майже три чверті прилеглих галактик досить докладно, щоб картографувати їхні найяскравіші зорі та зібрати дані про зоряне населення. Під час нинішнього проєкту телескоп вивчить чверть, що залишилася.

Раніше ми розповідали про те, як Hubble зазнімкував невелику спіральну галактику.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine