Hubble зазнімкував звивисту спіраль

Група супроводу місії Hubble опублікувала нове зображення об’єкта далекого космосу. Воно демонструє спіральну галактику NGC 5486.

Галактика NGC 5486 (фото Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, C. Kilpatrick

Зазнімкована Hubble галактика, розташована на відстані 110 млн світлових від Землі у напрямку до сузір’я Великої Ведмедиці. Вона класифікується як спіральна галактика. Знімок Hubble демонструє її тонкий диск. Він пронизаний рожевими скупченнями регіонів активного зореутворення, які виділяються на тлі розсіяного світіння ядра галактики.

Хоч NGC 5486 має спіральну структуру, проте вона не сильно виражена. Однак, з точки зору своєї морфології, вона нагадує галактику, подібну до M101, також відому як Вертушка. Такі об’єкти характеризуються наявністю добре оформлених спіральних рукавів, які виразно виходять з їхнього центру та надають їм вигляду феєрверкової вертушки-жартівниці. Вважається, що близько 10% від усіх спіральних галактик належать до цього типу.

Знімок NGC 5486 був зроблений Hubble під час проєкту, метою якого є дослідження залишків наднових типу II. Вони утворюються в результаті колапсу зір-гігантів. Перед тим, як завершити своє життя сліпучим вибухом, такі світила викидають величезну кількість газу та пилу. У 2004 році в NGC 5486 стався спалах подібної наднової. Астрономи використали гострий зір камер Hubble, щоб вивчити його наслідки в надії дізнатися більше про природу цих вибухових подій.

Нагадаємо, що раніше Hubble зазнімкував «галактику-медузу».

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine