У центрі цього цікавого зображення, отриманого телескопом Hubble, можна побачити надзвичайно незвичайний космічний «міраж», що спостерігається в південному сузір’ї Печі. Астрономи дали йому неофіційне прізвисько «Розплавлене кільце».

Насправді «кільце» являє собою далеку галактику GAL-CLUS-022058s, що має цілком типову спіральну форму. Однак на лінії між нею і Землею розташоване досить масивне галактичне скупчення. Його гравітація настільки велика, що виступає в ролі своєрідної лінзи, що викривляє шлях світлових променів від віддаленіших фонових об’єктів, змушуючи їх рухатися кількома різними шляхами у напрямку до нашої планети. В результаті, зображення GAL-CLUS-022058s до невпізнання спотворилося, перетворившись на практично замкнуту дугу, що світиться. Подібний ефект був передбачений Загальною теорією відносності та отримав назву «кільце Ейнштейна».

Варто зазначити, що для астрономів кільця Ейнштейна — не просто цікавий оптичний феномен, а й цінне джерело інформації. Оскільки гравітаційні лінзи підсилюють світло від віддаленіших об’єктів, вони дають можливість спостерігати галактики, які за звичайних умов були б надто тьмяні, щоб їх вдалося розгледіти за допомогою навіть найпотужніших наявних телескопів.
За матеріалами https://spacetelescope.org