Астрономи, які працюють із телескопом Hubble, опублікували новий знімок. На ньому зображено ядро галактики NGC 4753, що має незвичайний вигляд.

Зазнімкована Hubble галактика, розташована на відстані 60 млн світлових років від Чумацького Шляху у напрямку до сузір’я Діви. Вона привертає інтерес астрономів завдяки характерним темно-коричневим смугам, що оточують її ядро.
NGC 4753 класифікується як лінзоподібні галактики. Такі об’єкти являють собою перехідний етап між спіральними та еліптичними галактиками. Як і спіральні галактики, вони мають диск і балдж. Водночас у них не проглядається спіральної структури. Інша важлива відмінність полягає у складі зоряного населення. Зазвичай лінзоподібні галактики вже витратили більшу частину запасів газу. Тому швидкість зореутворення в них знижена. Лінзоподібні галактики здебільшого населені старими світилами, що ріднить їх з еліптичними галактиками.
Зображення Hubble цікаве тим, що являє собою найдетальніший на сьогодні погляд на лінзоподібні галактики, що демонструє складні пилові структури в її ядрі. На думку астрономів, NGC 4753 утворилася внаслідок злиття з прилеглою карликовою галактикою, що сталося приблизно 1,3 мільярда років тому. Пилові смуги в ядрі NGC 4753 з’явилися внаслідок цієї події.

Наразі вважається, що більша частина маси лінзоподібних галактик на кшталт NGC 4753 зосереджена в їхніх гало у вигляді т. зв. темної матерії. Темна матерія — це форма матерії, яка не бере участі в електромагнітній взаємодії, через що її неможливо спостерігати безпосередньо. Вважається, що на неї припадає близько 85% усієї матерії у Всесвіті.
З огляду на її низьку щільність і складну структуру, NGC 4753 також становить науковий інтерес для перевірки різних теорій формування лінзоподібних галактик. Крім того, в ній сталися два спалахи наднових типу Ia. Вони використовуються астрономами як стандартні свічки для вимірювання відстаней у Всесвіті.
За матеріалами https://esahubble.org
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine