Hubble зазнімкував приховану галактику

Представлене зображення зроблене космічним телескопом Hubble. Воно демонструє спіральну галактику IC 342, також відому під позначенням Caldwell 5.

Галактика IC 342
Галактика IC 342 (фото Hubble). Джерело: NASA, ESA, P. Sell (University of Florida), and P. Kaaret (University of Iowa)

IC 342 розташована на відстані 11 млн світлових років від Землі у напрямку сузір’я Жирафа. Діаметр її диска становить 50 тис. світлових років, вона є домівкою для приблизно 100 млрд світил. Для порівняння, за різними оцінками, зоряне населення Чумацького Шляху складає від 200 до 400 млрд зір.

Фото Hubble демонструє темні пилові нитки, що обвивають яскраве ядро ​​IC 342. Воно є особливим типом області H II зоною іонізованого водню. Такі регіони є місцями бурхливого зореутворення, де за кілька мільйонів років можуть сформуватися тисячі нових світил. Їхнє потужне ультрафіолетове випромінювання іонізує навколишній водень, змушуючи його світитися.

З урахуванням відносно невеликої відстані, значної кількості яскравих світил, а також вдалої орієнтації щодо Землі, IC 342 мала б бути одним із найяскравіших об’єктів далекого космосу, доступним для спостережень навіть у невеликий телескоп. Але, на превеликий жаль, на земному небі галактика розташована поблизу екватора Чумацького Шляху. Потужні хмари міжзоряного газу та пилу, що заповнюють центр нашої галактики, вкрай ускладнюють спостереження. Тому за IC 342 закріпилося неофіційне прізвисько прихованої галактики.

Нагадаємо, що недавно Hubble зазнімкув зорю, яка пережила близький вибух наднової.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine