Hubble зазнімкував неправильну галактику

На представленому знімку, зробленому космічним телескопом Hubble, зображена галактика NGC 1156. Вона розташована на відстані 25 млн світлових років від Землі у напрямку сузір’я Овен.

Неправильна галактика NGC 1156 (фото Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, R. B. Tully, R. Jansen, R. Windhorst

NGC 1156 має форму, зовсім не схожу на форму більшості інших галактик, зазнімкованих Hubble. Так, вона населена великою кількістю яскравих світил, але при цьому у ній відсутні сліди спіральних рукавів. Далі, серед NGC 1156, подібно червоним квітам, виділяються регіони активного зореутворення. Але при цьому вони характеризуються дифузним випромінюванням, а її ядро ​​складається зі старих зір, що скоріше відповідає еліптичній галактиці. Але водночас, за своєю формою, NGC 1156 зовсім не схожа на такі структури.

Для класифікації таких об’єктів астрономи використовують термін — неправильні галактики. Вони не мають ні спіральної, ні еліптичної структури. Найчастіше такі галактики мають хаотичну форму без яскраво вираженого ядра та спіральних гілок.

Також варто зазначити, що NGC 1156 є ізольованою галактикою. У неї немає близьких сусідів, чия гравітація могла б вплинути на її форму або спровокувати спалах зореутворення, яке в ній спостерігається.

Знімок NGC 1156 був зроблений у межах програми Every Known Nearby Galaxy. Вона була ініційована після того, як астрономи помітили, що лише три чверті галактик, у межах 30 млн світлових років від Чумацького Шляху, були досліджені досить докладно, для вивчення складу зір усередині них. Тому, у перерві між більшими проєктами, Hubble міг би робити знімки чверті, яка залишилася. Це дозволить якнайкраще використовувати дуже цінний спостережний час телескопа.

Раніше ми розповідали про те, як телескоп JWST отримав найдокладніше зображення галактики з подвійною перемичкою.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine