Hubble зазнімкував гігантську еліптичну галактику

На цьому новому зображенні телескопа Hubble зафіксоване галактичне скупчення Abell 2147. Воно розташоване на відстані пів мільярда світлових років від Чумацького Шляху в сузір’ї Змії.

Abell 2147
Скупчення галактик Abell 2147. Джерело: NASA, ESA, and W. Harris (McMaster University)

На знімку Hubble домінує яскравий об’єкт у лівій верхній частині кадру. Це найбільший учасник Abell 2147 — галактика UGC 10143. Велике гало, яскравий центр і відсутність будь-яких слідів спіральних рукавів або темних пилових смуг безпомилково видають у ній еліптичну галактику.

Еліптичні галактики досить помітно відрізняються від лінзоподібних та спіральних. На відміну від них, вони мають сферичну або еліпсоїдну форму, а не дископодібну. Інша важлива відмінність полягає у відсутності процесів зореутворення. Більшість еліптичних галактик повністю вичерпали всі запаси пилу та газу, назавжди втративши можливість формувати нові світила. Тому переважно вони населені старими зорями.

На думку астрономів, еліптичні галактики формуються внаслідок зіткнень. На це вказує те, що вони досить часто розташовані в центрах скупчень.

Нагадаємо, що недавно Hubble сфотографував приховану галактику.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine