Hubble зазнімкував кулясте скупчення у центрі Чумацького Шляху

Представлене зображення було отримане камерами WFC3 та ACS, встановленими на борту космічного телескопа Hubble. Воно демонструє розсип зір, які входять до складу кулястого скупчення NGC 6569.

Шаровое скопление
Кулясте скупчення NGC 6569. Джерело: ESA/Hubble & NASA, R. Cohen

NGC 6569 розташоване на відстані 35 тисяч світлових років від Землі у напрямку сузір’я Стрільця. Подібне іншим кулястим скупченням, воно являє собою щільну зоряну групу, яка рухається по орбіті навколо галактичного центру та тісно пов’язаних силами гравітації, подібно спільному супутнику.

Знімок NGC 6569 був зроблений у межах нового дослідження, метою якого було вивчення кулястих скупчень, розташованих поблизу ядра Чумацького Шляху. У минулому такі об’єкти вислизали від дослідників через пилові хмари, які заполонюють центральний регіон нашої галактики. Вони не просто блокують світло, яке випускається зорями, але й зміщують їх кольори в червону частину спектра. Ця обставина дуже важлива для астрономів, бо кольори зір вказують на їх вік, склад та температуру поверхні.

Під час вивчення NGC 6569 астрономи поєднали дані Hubble з результатами архівних спостережень. Це дозволило їм визначити вік низки кулястих скупчень, включно з NGC 6569. Нове дослідження також дало уявлення про структуру та щільність подібних зоряних асоціацій у напрямку до центру Чумацького Шляху.

Нагадаємо, що недавно Hubble зазнімкував масивне галактичне скупчення.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine