Hubble зазнімкував газопилову хмару

Група супроводу місії Hubble опублікувала нове яскраве зображення. На ньому можна побачити щільне скупчення з газу та пилу, відоме під позначенням CB 130-3. Воно розташоване у напрямку до сузір’я Змії.

Газопилова хмара CB 130-3 (фото Hubble). Джерело: ESA/Hubble, NASA & STScI, C. Britt, T. Huard, A. Pagan

Структури типу CB 130-3 цікаві для вивчення, оскільки вони є місцями народження зір. Для цього необхідно, щоб в якійсь частині скупчення зібралося достатньо газу, який має необхідну температуру і щільність для запуску реакцій термоядерного синтезу. За словами астрономів, глибоко всередині CB 130-3 знаходиться компактний об’єкт, що балансує на межі перетворення на повноцінну зорю.

Можна звернути увагу, що CB 130-3 є неоднорідним об’єктом: зовнішні краї не такі щільні, як центр. Газ та пил, що складають хмару, впливають не тільки на яскравість, але й на колір фонових зір. Світила ближче до центру хмари здаються червонішими, ніж їхні сусіди по краях знімка. Астрономи використовували Hubble, щоб виміряти цей ефект та скласти графік щільності CB 130-3. Це необхідно для отримання даних про внутрішню структуру зоряного пологового будинку.

Раніше ми розповідали про те, як Hubble зазнімкував вибух наднової зорі.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine