Hubble зазнімкував «довгоруку» галактику

Група супроводу місії Hubble опублікувала новий знімок, зроблений космічним телескопом. На ньому зображена спіральна галактика ESO 415-19.

Галактика ESO 415-19 (фото Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, J. Dalcanton, Dark Energy Survey/DOE/FNAL/DECam/CTIO/NOIRLab/NSF/AURA

ESO 415-19 розташована на відстані 450 млн світлових років від Землі у напрямку сузір’я Піч. На перший погляд, вона нагадує типову галактику. Але, якщо придивитися до знімка Hubble, можна побачити її відмінну особливість — довгі потоки, що виходять з неї, зовні нагадують спіральні рукави. Ці потоки є припливними хвостами. Вони складаються із зір та газу, які були вирвані з ESO 415-19 під час її гравітаційної взаємодії з одним із галактичних сусідів.

У правому верхньому кутку зображення можна помітити меншу за розмірами помаранчеву еліптичну галактику. Більшість об’єктів на задньому плані також є галактиками, які знаходяться на ще більшій відстані від Землі, ніж ESO 415-19.

Знімок ESO 415-19 був зроблений у межах кампанії, метою якої є знімання примітних галактик. Вони проводяться під час коротких перерв, коли інженери розвертають Hubble, щоб націлити його на інший об’єкт.

Ви також можете подивитися космічний календар на 2023 рік з найкращими знімками Hubble.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine