Hubble отримав портрет двох взаємодійних галактик

Група супроводу місії Hubble опублікувала нову фотографію далекого космосу. На ній зображена пара взаємодійних галактик, відома під позначенням Arp-Madore 608-333.

Пара взаємодійних галактик Arp-Madore 608-333. Джерело: ESA/Hubble & NASA, Dark Energy Survey/DOE/FNAL/DECam/CTIO/NOIRLab/NSF/AURA, J. Dalcanton  

На перший погляд, обидві галактики Arp-Madore 608-333 справляють безтурботне враження. Але якщо придивитися, можна помітити, що їхні спіральні структури вже зазнали певних спотворень внаслідок взаємної гравітаційної взаємодії. Воно тільки наростатиме, що з часом призведе до того, що галактики виявляться повністю зруйновані, а потім зіллються в єдине ціле.

Взаємодійні галактики Arp-Madore 608-333 були зазнімковані у межах проєкту, метою якого є повніше використання можливостей Hubble. Не секрет, що телескоп має величезний попит серед учених. Розподілом його спостережного часу займається Інститут Досліджень Космосу за допомогою Космічного Телескопа (STScI). Щорічно він отримує тисячі заявок на використання Hubble від астрономів із різних країн. Їхній обсяг набагато перевищує теоретично можливий спостережний час телескопа, тому в кращому разі схвалення отримує лише одна з п’яти-шести заявок.

Разом з тим у Hubble завжди залишається невелика, але постійна частка часу (близько 2–3%), яка виявляється фактично незалученою. Йдеться про періоди, коли телескоп розвертають, щоб націлитись на нові об’єкти. Для того щоб заповнити цю прогалину, в STScI розробили програми миттєвих знімків. Їхньою метою є знімання цікавих цілей, що опиняються в полі зору Hubble у момент розвороту. Для цього дослідники переглянули астрономічні каталоги з метою складання списку потенційно цікавих цілей. До нього, зокрема, увійшли й галактики Arp-Madore 608-333.

Раніше ми розповідали, як Hubble зазнімкував проміжну спіральну галактику.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine