Hubble вразив астрономів дивовижним фото галактики Маленьке Сомбреро

Зображення цього тижня, отримане космічним телескопом Hubble, демонструє галактику Маленьке Сомбреро. Названа вона так через її довгу тонку форму з опуклістю посередині, яка нагадує традиційний мексиканський капелюх.

Галактика «Маленьке Сомбреро»
Неймовірна перспектива відкриває сліпучий шматочок Всесвіту — галактику Маленьке Сомбреро, також відому як NGC 7814 або Caldwell 43. Фото: Hubble

Маленьке Сомбреро, також відома як NGC 7814 або Caldwell 43, розташована на відстані 40 мільйонів світлових років від нас і відносно мала — її діаметр становить 80 тисяч світлових років. Для порівняння, наша галактика Чумацький Шлях більша і становить близько 106 тисяч світлових років у діаметрі. Маленьке Сомбреро має ще одну характерну рису — форму, яку їй надає міжзоряний пил і газ. Пил накопичується, зокрема, у диску галактики, а центральна опуклість яскравіша та заповнена зорями, що освітлюють навколишній газ.

Маленьке Сомбреро — одна зі співпадаючих галактик зі старшим братом на ім’я Сомбреро (NGC 4594). Галактика Сомбреро насправді приблизно такого ж розміру, як Маленьке Сомбреро, але у небі вона здається більшою через те, що ближча до нас. Галактика Сомбреро також відома як M 104, розташована на відстані 28 млн світлових років від нас і має аналогічну форму широкого диска, видимого з ребра, з центральною опуклістю.

Галактика «Сомбреро»
Космічний телескоп Hubble у 2003 році показав одну з найвеличніших і фотогенічних галактик у Всесвіті — Сомбреро (M104)

Галактика Сомбреро також була знята Hubble на відомому знімку, опублікованому в 2003 році. Цю галактику також видно із Землі з ребра, тому вона має схожу форму. Це зображення обрали для святкування п’ятирічного ювілею «Хаббла» за його високий рівень деталізації, що показує дивовижну галактику. Її знімок був зібраний із шести окремих зображень, щоб показати всю галактику в усій її красі.

Нагадаємо, що раніше Hubble сфотографував галактику з «гранд-дизайном».

За матеріалами NASA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine