Hubble відкрив більше тисячі астероїдів між Марсом та Юпітером

Космічний телескоп NASA Hubble відомий своїми дивовижними знімками зір, туманностей і галактик, які він здатний помітити в оптичному діапазоні. Але його використовують і для вивчення близьких об’єктів у нашій Сонячній системі. Нещодавно вчені виявили спосіб використовувати дані Hubble для виявлення нових астероїдів, більшість з яких розташовані в головному поясі між Марсом і Юпітером.

Ілюстрація головного поясу астероїдів
Ілюстрація головного поясу астероїдів. Зображення: space.com

Завдяки поважній космічній обсерваторії була виявлена неймовірна кількість нових астероїдів — 1031. Багато з них дуже малі та ледь помітні, адже мають розмір менше кілометра. Щоб ідентифікувати ці об’єкти, вчені проаналізували 37 тисяч зображень, отриманих за останні 19 років, визначивши характерні сліди астероїдів.

Для опрацювання такої великої кількості даних професійні астрономи залучили на допомогу громадських науковців, які допомагали аналізувати архіви зображень у межах проєкту Hubble Asteroid Hunter. А щоб точніше відокремлювати астероїди на знімках від інших об’єктів, вчені використали машинне навчання.

Телескоп Hubble. Джерело: NASA

За словами Пабло Гарсія Мартіна з Автономного університету Мадрида, це дослідження дало їм змогу отримати більш детальне уявлення про меншу популяцію астероїдів у головному поясі. Астрономи виявили велику кількість об’єктів, що допомагає краще розуміти еволюцію Сонячної системи.

Спостерігаючи за смугами на зображеннях, що залишені астероїдами під час прольоту, астрономи можуть обчислити їхні орбіти та відстань, а також визначити їхній розмір.

Бруно Мерін з Європейського центру космічної астрономії в Мадриді також зазначає, що розташування астероїдів змінюється з часом, тому необхідно використовувати більш складні методи для їхнього виявлення, як-от співпраця з 10 тисячами волонтерів і громадськими вченими для перегляду архівів Hubble.

Результати були опубліковані в журналі Astronomy and Astrophysics.

Раніше ми розповідали про 12 цікавих фактів про астероїди.

За матеріалами esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine