Зоряний міст: Hubble зазнімкував галактики, що взаємодіють

Фахівці групи супроводу місії Hubble опублікували новий знімок. Він демонструє групу галактик Arp 72.

Група галактик Arp 72, що взаємодіє. Джерело: ESA/Hubble & NASA, L. Galbany, J. Dalcanton, Dark Energy Survey/DOE/FNAL/DECam/CTIO/NOIRLab/NSF/AURA

З погляду «населення», Arp 72 є досить скромною групою. Вона складається всього з двох галактик: NGC 5996 (більша спіральна галактика) і NGC 5994 (її менший за розмірами компаньйон, у лівому нижньому кутку знімка). Вони розташовані на відстані близько 160 млн світлових років від Чумацького Шляху у напрямку до сузір’я Змія.

Ядра NGC 5996 і NGC 5994 відокремлені одне від одного дистанцією в 67 тисяч світлових років. Ба більше, відстань між галактиками в їхніх найближчих точках ще менша і становить близько 40 тисяч світлових років. Це величезні цифри з людського погляду, але зовсім невеликі за галактичними масштабами. Для порівняння, до галактики Андромеда 2,5 млн світлових років. А відстань між Чумацьким Шляхом і його найбільшою галактикою-супутницею Великою Магеллановою хмарою і зовсім становить близько 162 тисяч світлових років.

З огляду на це, а також той факт, що за розмірами NGC 5996 приблизно порівнянна з Чумацьким Шляхом, не дивно, що галактики дуже активно впливають одна на одну. Ця взаємодія вже призвела до того, що спіральні рукави NGC 5996 спотворилися та витягнулися в напрямку NGC 5994.

Галактики також набули «міст», що складається з зір і газу. Він відходить від NGC 5996 у правій верхній частині зображення. Подібні приливні хвости — типове явище при зближеннях галактик, їх часто можна побачити на знімках подібних пар.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine