Hubble сфотографував спіральну галактику NGC 691

Група супроводу місії Hubble опублікувала нове детальне зображення спіральної галактики NGC 691, що розташована на відстані 120 млн світлових років від Чумацького Шляху і є членом однойменного галактичного скупчення.

Галактика NGC 691. Джерело: ESA/Hubble & NASA, A. Riess

Діаметр NGC 691 становить 130 тис.світлових років. За цим показником вона помітно більше нашої галактики. Фотографія Hubble в деталях демонструє структуру цієї системи. Ми можемо чітко розглянути її яскраве ядро ​​і спіральні рукави, густо посипані темними пиловими смугами. Звертає на себе увагу той факт, що рукава NGC 691 виходять прямо з її ядра. Цим вона відрізняється від Чумацького Шляху: його центральну область перетинає перемичка (бар). Так називають довгасту структуру, що складається з порівняно старих зірок, з якої «виростають» галактичні рукави. Дві третини відомих нам спіральних систем мають перемички.

Для отримання подібних фотографій астрономи використовують кілька фільтрів, кожний з яких пропускає світло з певною довжиною хвилі. Потім знімки об’єднуються комп’ютерною обробкою в єдине ціле, після чого фахівці вирішують, який колір краще відповідає кожному фільтру. Отримані таким чином підсумкові зображення не просто демонструють максимум подробиць зовнішнього вигляду і структури об’єкта, але й дозволяють передати його велич і красу.