Hubble сфотографував бульбашки зоряного газу в сусідній галактиці

NASA опублікувала новий знімок, зроблений телескопом Hubble. На ньому можна побачити бульбашковий регіон, розташований в одному з найближчих сусідів Чумацького Шляху.

Туманність N11. Джерело: NASA, ESA, and J. M. Apellaniz

На фото Hubble зображене скупчення емісійних туманностей, відоме під назвою N11. Воно розташоване на відстані 160 тис. світлових років від Землі у Великій Магеллановій Хмарі — карликовій галактиці, що є супутником нашого Чумацького Шляху.

Попри невеликі розміри, Велика Магелланова Хмара вельми активно формує нові зорі. Темпи зореутворення в ній набагато вищі, ніж у нашої Галактики. Найвідомішим зоряним пологовим будинком Великої Магелланової Хмари є знаменита туманність Тарантул. N11 утримує почесне друге місце.

Положення туманності N11 у Великій Магеллановій Хмарі. Джерело: NASA, ESA, and J. M. Apellaniz

Протяжність N11 становить приблизно тисячу світлових років. Розрослі нитки туманності сплітаються одна з одною, як блискуча цукрова пудра. Ці хмари газу іонізуються зростаючим сонмом молодих і масивних світил, надаючи всьому регіону вишнево-рожевого забарвлення. На знімку Hubble також можна побачити колосальні порожнини всередині N11. Ці бульбашки утворилися в результаті народження і смерті зір. Потужні зоряні вітри новонароджених світил і спалахи наднових створили порожнини в навколишніх газопилових хмарах.

Регіони на кшталт N11 давно привертають увагу астрономів. Річ у тім, що їхній хімічний склад схожий на гігантські області зореутворення, що існували лише через кілька мільярдів років після Великого вибуху. Тому вчені використовують їх як своєрідні природні лабораторії, щоб розкрити секрети зореутворення у ранньому Всесвіті.

Раніше ми розповідали про головні «котячі» туманності.

За матеріалами NASA

Заміна в міжзоряному просторі: Voyager 1 переключився на запасні двигуни
Екіпаж Polaris Dawn зустрів дивовижний захід Сонця з рекордної висоти над Землею
Майбутнє Сонця: астрономи вперше роздивилися поверхню червоного гіганта
З’явився з нічого: на супутнику Юпітера утворився новий вулкан
Перший приватний вихід у відкритий космос: пряма трансляція
Мінімісяць на два місяці: у нашої планети з’явиться тимчасовий супутник
Американські військові фінансують розробку орбітального десантування вантажів
Науковці створили «хмарний атлас» Марса
Гравітація у космосі може працювати не так, як ми думаємо
Космічне пограбування: астрономи розкрили таємницю зниклого галактичного газу