Астрономи, які працюють із телескопом Hubble, опублікували новий знімок. На ньому зафіксована частина знаменитої туманності Вуаль.

Туманність Вуаль розташована на відстані 2400 світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Лебедя. Вона утворилася приблизно 10 тисяч років тому внаслідок колапсу зорі-гіганта, чия маса перевищувала масу Сонця у 20 разів. Ця подія призвела до виділення величезної кількості енергії, відомого як спалах наднової.
Завдяки відносній близькості, молодості та великим розмірам, туманність Вуаль є вельми популярним для вивчення об’єктом. У минулому її неодноразово знімкували різні телескопи — зокрема й Hubble. Нове зображення туманності було отримано шляхом об’єднання знімків, зроблених за допомогою трьох різних фільтрів. У такий спосіб астрономи змогли виділити випромінювання атомів водню, сірки та кисню.
На новому знімку Hubble показана лише невелика частина туманності. Її діаметр становить близько 130 світлових років. Якби ми могли побачити туманність неозброєним оком, то її ширина на земному небі дорівнювала б ширині шести повних Місяців, розташованих у ряд!

Хоча на знімку туманність Вуаль здається статичною, насправді вона все ще розширюється зі швидкістю понад 220 км/с. Порівнюючи знімки, зроблені в різні роки, вчені можуть виявити рух окремих вузлів і ниток газу та краще зрозуміти, яких змін зазнають залишки наднових із плином часу.
Раніше ми розповідали про те, як телескопи Hubble та Chandra зібрали зоряний букет на День святого Валентина.
За матеріалами Esahubble