ГУР МО використовує супутник ICEYE для ураження техніки окупантів

Головне управління розвідки Міністерства оборони України відзвітувало про використання супутника ICEYE, майже два роки тому купленого за народні гроші. За їхніми словами, він використовується не лише для відстежування переміщення військ окупантів, а й для забезпечення вогневого ураження ворога.

Зображення, отримане супутником ICEYE
Зображення, отримане супутником ICEYE. Джерело: t.me/DIUkraine

ГУР МО продовжує використовувати супутник ICEYE

Супутник компанії ICEYE, придбаний у серпні 2022 року за кошти простих українців, продовжує служити державі. Про це у своєму телеграм-каналі повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони.

Фахівці, які прямо зараз вивідують в окупантів їхні злодійські плани, повідомляють, що застосування цього апарата вивело їхню роботу на абсолютно новий рівень. «Це — просто космос», — прокоментували вони.

У серпні 2022-го Фонд Сергія Притули збирав гроші на нову партію «народних байрактарів». Проте у них виникла рідкісна можливість використати ці кошти для придбання чогось епічнішого. Так в арсеналі захисників України з’явився супутник із радаром із синтезованою апертурою (SAR). Він здатний бачити ворога у темряві, крізь дощ і хмари.

Що вдалося побачити супутнику

У новому повідомленні про застосування ICEYE представники ГУР розповідають, що за період його використання співробітники загалом зробили 4173 знімки ворожих об’єктів, зокрема 370 ― аеродромів; 238 ― позицій ППО та радіотехнічної розвідки; 153 ― нафтобаз і складів пального; 147 ― складів ракетного, авіаційного озброєння та боєприпасів; 17 ― військово-морських баз.

Також в об’єктиві ICEYE перебувають пункти постійної дислокації ворожих сил, їхні полігони, військові містечка, центри мобілізаційного розгортання ― це дозволяє відстежувати динаміку рухів росії з особовим складом, розкривати її воєнні наміри з метою їхнього зриву.

Супутник дозволяє постійно відстежувати переміщення військової техніки та визначати її тип. Це відбувається навіть тоді, коли вона ховається у «зеленці». Завдяки цьому захисники України завжди знають плани ворога.

У ГУР особливо підкреслюють, що супутник ICEYE використовується не лише для пасивного спостереження за ворогом, а й для завдання йому вогневого ураження. 38 відсотків усіх отриманих ним зображень були використані для завдання ударів ракетами та дронами. Це спричинило росії збитків на мільярди доларів.

За матеріалами t.me/DIUkraine