«Народний супутник» допоміг знищити тисячі одиниць ворожої техніки

Супутник ICEYE, придбаний за пожертви українців фондом Сергія Притули, допоміг виявити та знищити тисячі одиниць російської техніки. Про це йдеться у заяві ГУР МО України.

Рeзультати 5 мiсяцiв використання супутника ICEYE. Джерело: ГУР

Воєнна розвідка України почала використовувати «народний супутник» з 24 вересня 2022 року. Відтоді Сили безпеки й оборони держави щодоби отримують необхідні розвіддані з космосу.

За 5 місяців використання ICEYE співробітники ГУР МО України провели космічну радіолокаційну розвідку майже 1000 районів розташування підрозділів держави-агресора на тимчасово окупованих та інших територіях, що становили інтерес Збройних сил України.

Рeзультати 5 мiсяцiв використання супутника ICEYE. Джерело: ГУР

Упродовж цього часу ресурс космічного апарата дозволив виявити 360 наметів у місцях розташування російської окупаційної армії, а також 7321 об’єкт ворожої військової та спеціальної техніки, зокрема:

  • 45 літаків;
  • 27 гелікоптерів;
  • 6 ОТРК «Іскандер»;
  • 36 ЗРК «С300»;
  • 12 ЗРК «Панцирь С1»;
  • 11 радіолокаційних станцій;
  • 10 понтонних переправ.

Завдяки можливостям ICEYE значна частина з цього переліку  знищена та відображена у щоденних зведеннях Генерального штабу ЗС України.

Співробітники воєнної розвідки України вкотре висловлюють подяку всьому українському суспільству, яке долучилося до збору коштів на космічний апарат, кожному волонтеру, хто щоденно надає допомогу захисникам України та Благодійному Фонду Сергія Притули. Такі очі на орбіті дозволяють цілодобово та в будь-яку погоду виявляти і спалювати замасковану російську військову техніку, озброєння та особовий склад.

ГУР МО України

Докладніше про те, в чому саме полягає важливість знімків супутника ICEYEY та його технічних характеристик, ви можете дізнатися з нашого матеріалу.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine