Google Earth допоміг виявити прихований ударний метеоритний кратер

У процесі планування походу за допомогою Google Maps Жоель Лапуэнт виявив потенційне місце стародавнього метеоритного кратера. Переглядаючи регіон Кот-Норд у Квебеку, він звернув увагу на круглу структуру діаметром близько 15 км біля озера Марсал, оточену невеликими горами. Це видалося йому незвичним, і він поділився спостереженням із французьким геофізиком П’єром Рошеттом з CERGE.

Google Earth
Потенційний метеоритний ударний кратер розташований приблизно за 100 км на північ від Магпі (штат Квінсленд) і має діаметр близько 15 км, як видно на цьому зображенні з Google Earth

Попередні дослідження вказують на те, що ця структура може бути наслідком удару космічного тіла. Рошетт настільки зацікавився, що представив дані на щорічній конференції Метеоритного товариства в Брюсселі. Він планує експедицію до місця для підтвердження гіпотези в 2025 році разом із канадськими колегами.

Хоча подібні структури можна часто побачити на Google Earth, лише 10% з них виявляються справжніми ударними кратерами. Група вчених сподівається, що це один із таких випадків, коли кратер справжній. Основною ознакою, яка підтверджує метеоритне походження, є наявність конусів уламків — тріщин у породах. Експерт із земних наук Гордон Осінскі зазначив, що це місце є сильним претендентом на статус метеоритного кратера.

Рошетт продемонстрував, що кільце гір навколо озера відповідає формі кратера. Наукова команда висловила думку, що озеро Марсал має всі шанси бути новою підтвердженою ударною структурою. Якщо вдасться довести, що це кратер, вчені вивчатимуть, коли саме стався удар. У світі налічується близько 200 ударних кратерів, з яких 31 — у Канаді, а в Квебеку — 10. Озеро Марсал може стати 11-м підтвердженим кратером у провінції.

Остаточні висновки зможе зробити тільки експедиція, яка буде не просто науковою подорожжю, а повноцінним походом у невідоме.

Раніше ми повідомляли про те, як Google Maps показав руйнування Харкова.

За матеріалами popularmechanics.com

В ранньому Всесвіті помітили незвичну галактику, що «росте зсередини»
Стартап Vast відправить на орбіту космічну станцію Haven-1 в 2025 році
Астрономи відкрили перший троянський астероїд Сатурна
Космічний буксир: ESA профінансує місію з обслуговування геостаціонарних супутників
Європейський дослідник астероїдів зробив прощальні знімки Землі та Місяця
Дані телескопа James Webb суперечать моделям реіонізації
У пошуках життя в Сонячній системі: пряма трансляція запуску місії Europa Clipper
Назустріч Землі: Hubble зазнімкував спіральну галактику, що згасає та наближається до Чумацького Шляху
Звідки на Землю потрапили «будівельні блоки» життя
Лице з виразом болю: Perseverance знайшов дивовижну скелю