Космічний шрам: супутник зазнімкував знаменитий кратер в Аризоні

Напередодні Міжнародного дня астероїда, що відзначається 30 червня, ESA опублікувала знімок, зроблений супутником Sentinel-2. На ньому зображений знаменитий Аризонський кратер, також відомий, як кратер Баррінджера.

Аризонський кратер: вид із космосу. Джерело: ESA

Близько 50 тисяч років тому залізо-нікелевий метеорит, діаметр якого оцінюють у 30 – 50 метрів, увійшов у земну атмосферу і впав на територію, відому сьогодні як Аризона. Унаслідок сильного удару в місці, яке колись було пласкою кам’янистою рівниною, утворилася чашоподібна діра понад 1200 метрів у діаметрі та 180 метрів у глибину.

Під час утворення з кратера було вибито мільйони тонн вапняку та пісковика, які вкрили прилеглу територію уламками більш ніж на кілометр у всіх напрямках. Великі брили вапняку, розміром з невеликий будинок, були викинуті на край вирви.

Однією з головних особливостей кратера є його квадратна форма. Вважається, що вона була спричинена дефектами в породі, через які під час удару вона відшаровувалася в чотирьох напрямках.

Удар стався під час останнього льодовикового періоду, коли рівнина навколо кратера була вкрита лісом, де паслися мамонти та гігантські лінивці. Згодом клімат змінився й став більш сухим. Пустеля, яку ми бачимо сьогодні, допомогла зберегти вирву, обмеживши її ерозію, що робить його чудовим місцем для вивчення процесу утворення ударних кратерів.

Аризонський кратер. Джерело: NASA

Аризонський кратер вважається одним із місць на Землі, що найбільшою мірою нагадує місячний рельєф. Тому в 1960-ті його використовували для підготовки астронавтів, які готувалися до польоту на Місяць. Зараз він є популярною туристичною визначною пам’яткою. Щорічно кратер відвідує близько 270 тисяч осіб.

Раніше ми розповідали про кратери, що знаходяться на території України.

За матеріалами ESA

Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт
Галактика-конструктор: телескоп Hubble зазнімкував незвичайного сусіда Чумацького Шляху
Астронавти залишатимуться на борту МКС під час її падіння в атмосферу Землі
Не помічали 55 років: пенсіонер виявив помилку у старій відеогрі Lunar Lander
Новий сонячний цикл вже міг розпочатися