Гіпнотична золота спіраль

Представлене фото було зроблене Дуже великим телескопом Європейської південної обсерваторії (ESO VLT). Воно демонструє дивовижну галактику NGC 4254.

Галактика NGC 4254. Джерело: ESO/PHANGS

NGC 4254 розташована на відстані 49 млн світлових років від Землі у напрямку сузір’я Волосся Вероніки. Вона класифікується як спіральна галактика з упорядкованою структурою. Такі галактики відрізняються сильними, яскравими, чітко окресленими спіральними рукавами, що оточують центральну область.

Зображення NGC 4254 являє собою комбінацію окремих фотографій, отриманих у різних колірних смугах спектра — тобто на різних довжинах світлових хвиль. Це дозволяє розглянути хмари газу, іонізованого новонародженими зорями. Газоподібні водень, кисень та сірка позначені відповідно червоним, синім та помаранчевим кольором.

Знімок був зроблений у межах проєкту PHANGS (Physics at High Angular resolution in Nearby GalaxieS). Його мета — спостереження близьких галактик з високою кутовою роздільною здатністю на всіх довжинах хвиль електромагнітного спектра та докладне вивчення всіх стадій циклу зореутворення у цих галактиках.

Ви також можете помилуватися знімком галактики, в якій спалахнула наднова.

За матеріалами https://www.eso.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine