Генерал Космічних сил США не розуміє сенсу існування дивного підрозділу Пентагону

Ніхто до кінця не розуміє, навіщо взагалі існують Космічні сили США — наймолодший, найменший і найдивніший підрозділ Пентагону. Але більше вражає те, що очільник Космічних сил Ченс Зальцман також висловив невпевненість щодо сенсу існування свого підрозділу. Про це повідомляє Politico.

Очільник Космічних сил Ченс Зальцман
Очільник Космічних сил Ченс Зальцман. Фото: airandspaceforces.com

«У мене є певні занепокоєння з приводу нашої нинішньої місії. Найбільше мене турбує те, що в заяві про місію не відображено, навіщо країні потрібні Космічні сили та які життєво важливі функції виконують «вартові», — цитата з доповідної записки, яка була розіслана генералом Зальцманом своїм підлеглим.

Меморандум свідчить про те, що досі існує багато розбіжностей щодо призначення цієї військової гілки влади, що не обіцяє нічого хорошого. Варто також відзначити, що адміністрація Байдена просить бюджет на 2024 рік у розмірі 30 млрд доларів для фінансування дивного підрозділу.

«Сприймайте нас серйозно»

Космічні сили США були створені адміністрацією Трампа три роки тому. Згідно з нинішнім формулюванням місії, яке було затверджено в грудні 2019 року, Космічні сили відповідають за організацію, підготовку й оснащення «вартових» для проведення глобальних космічних операцій, які покращують спосіб ведення бойових дій об’єднаними та коаліційними силами, а також пропонують особам, які ухвалюють рішення, військові варіанти для досягнення національних цілей.

Ченс Зальцман
Генерал Космічних сил США Ченс Зальцман, начальник відділу космічних операцій, під час слухань підкомітету збройних сил Сенату з питань стратегічних сил на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні, округ Колумбія. Фото: Air Force

Проте Зальцман виявив, що заява не відображала повною мірою обов’язки Космічних сил. Та взагалі, всі ці три роки підрозділ частіше за все активно боровся за те, щоб зберегти свій імідж, а також усіляко намагався залучати піар, щоб їх сприймали серйозно, особливо у світлі однойменного комедійного телешоу виробництва Netflix.

«Вартові» Космічних сил експлуатують одні з найбільш технологічно розвинених систем у світі. Вони стримують агресію і, якщо це не спрацьовує, захищають інтереси США за допомогою військової сили. Навіть більше, нинішнє формулювання мети підрозділу довге, громіздке та вкрай важко сприймається суспільством. Але ми можемо покращити це», — пояснює Зальцман своє бачення підрозділу.

McBoatfacing

Щоб покращити сприйняття свого підрозділу, Зальцман вирішив залучити краудсорсинг для зміни формулювання місії, запитавши у інтернет-спільноти. Річ у тім, що подібна тактика раніше вже призводила до курйозних ситуацій. Наприклад, коли в 2016 році інтернет-спільноті довірили придумати назву полярному науково-дослідному судну вартістю понад 200 млн доларів. Переможцем опитування стала жартівлива назва Boaty McBoatface, яка згодом стала терміном McBoatfacing, який визначається як «зробити критичну помилку, дозволивши Інтернету вирішувати важливі речі».

Саме в такий спосіб у перший рік існування вже була обрана невдала назва для приблизно 2000 членів Космічних військ США — «вартові». Так тепер називають підлеглих найновішої гілки збройних сил Сполучених Штатів, як у ВМС є рядові моряки, а в армії — солдати.

«Вартові» Космічних сил складають присягу
Нові «вартові» Космічних сил складають присягу. Фото: ВВС США

Загалом, доповідна записка генерала демонструє, що Космічні сили все ще намагаються знайти сенс свого існування. І це не обіцяє нічого хорошого, враховуючи величезну кількість ресурсів, необхідних для їхнього функціонування.

Раніше ми повідомляли про те, як Космічні сили США створять свій Метавсесвіт.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії