Ганімед виявився не схожим на Європу

На супутнику Юпітера Ганімеді перекис водню можна знайти лише у високих широтах. Такого висновку досягли вчені, що працювали з космічним телескопом James Webb. Це дуже дивно, адже на сусідній Європі згадана речовина, навпаки, зустрічається поблизу екватора.

Ганімед
Ганімед. Джерело: www.space.com

Ганімед у центрі уваги

Міжнародна група вчених, що працює з космічним телескопом James Webb, отримала дані спектроскопії поверхні супутника Юпітера Ганімеда. З них випливає, що перекис водню на ньому присутній виключно навколо північного полюса.

Протягом багатьох років вчені вважали, що ця речовина, що складається з атомів водню та кисню, має бути присутня на всій поверхні найбільшого супутника Сонячної системи. Проте смуга поглинання на довжині хвилі 3,5 мікрона явно показує, що на екваторі та з протилежного від північного полюса боку супутника є тільки кисень.

І це дуже дивно. Адже на сусідній Європі, яка дуже схожа за своїми умовами на Ганімед, перекис водню знайдений переважно в екваторіальних областях. Як розгадати цю загадку, вчені поки що не знають.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №2 2021 (183)

До товару

Чому питання про перекис водню цікавить вчених

Те, що на супутниках Юпітера, поверхня яких складається переважно з криги, є перекис водню, давно вже не секрет для науковців. Магнітне поле газового гіганта постійно бомбардує їх зарядженими частинками, внаслідок чого вода розкладається на атоми кисню та водню, які стихійно складаються у нові сполуки.

Наявність перекису водню вчені розглядають як непряме підтвердження того, що в глибинах крижаних супутників може існувати життя, адже якщо є перекис, має бути й кисень. Крім того, ці процеси впливають на те, як формується крижана кора супутників.

Раніше вчені вважали, що ці процеси відбуваються рівномірно по всій поверхні. Але нові дослідження вказують, що вони мають значно складніший характер. Тепер вчені будуть встановлювати, що саме на них впливає: умови освітлення, зміни магнітного поля чи геологічні особливості Ганімеда та Європи.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів