Галактика NGC 3568: вигляд збоку

Телескоп Hubble часто радує нас ефектними світлинами галактик. Зазвичай найкращі кадри вдаються, коли фотографована галактика розташована «обличчям» до Землі. Це дає можливість у всіх деталях зобразити її структуру та центральний регіон.

Галактика NGC 3568 (фото Hubble). Джерело: ESA/Hubble & NASA, M. Sun

Але далеко не всі галактики розташовані так зручно. Багато з них повернені до нас «боком». Прикладом може бути таке зображення. На ньому представлена NGC 3568 — спіральна галактика, розташована на відстані 57 млн світлових років від Землі у сузір’ї Центавра.

З точки зору структури, NGC 3568 нагадує наш зоряний будинок. Вона має перемичку, і на фото Hubble можна побачити спіральні рукави скупчення яскравих зір та темні згустки пилу. Можливо, якби ми змогли побачити Чумацький Шлях збоку, він був би схожий на представлену на знімку галактику.

У 2014 році в NGC 3568 спалахнула наднова. Що цікаво, вона була відкрита астрономом-аматором у межах проєкту Backyard Observatory Supernova Search. Його учасники вивчають знімки неба з метою пошуку нових наднових.

Раніше ми вже писали про те, що Hubble вдалося подолати наслідки недавнього програмного збою та повністю відновити роботу.

За матеріалами https://esahubble.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine