Фольговий шолом патріотизму: як учителів росії нажахали опроміненням супутниками НАТО

Учителі з семи шкіл Воронезької області на росії взяли участь у патріотичному майстер-класі з виготовлення фольгових шапочок, який пройшов під назвою «Шолом Вітчизни». Цей захід ініціював білоруський активіст Владислав Бохан, який надіслав «розпорядження» начебто від імені чиновника з «Єдиної росії», інформує видання «Медуза». Але насправді вся акція виявилася розіграшем, який ще раз доводить страх та мовчання всіх заляканих працівників бюджетної сфери, які мовчки роблять усе, що скажуть, не піддаючи критиці жодного слова «зверху», навіть якщо вказівки виявляються повністю абсурдними.

шапочки із фольги
Вчителі з росії, налякані супутниками НАТО, піддалися на жарт із шапочками з фольги. Фото: t.me/ula_bo

Бохан, використовуючи ChatGPT, згенерував жартівливу інструкцію для шкіл щодо виготовлення фольгових шапочок. До «акції» долучилися вчителі з таких закладів: МКОУ Бобровський освітній центр «Лідер», Крикшанська ЗОШ №3, Колодезянська ЗОШ, Нововоронезька ЗОШ №1, Архангельська ЗОШ, Байчурівська і Нікольська ЗОШ. Один із педагогів навіть запитував про сертифікат за участь.

Активіст пояснив свій задум наступним чином. За вигаданою легендою, НАТО через супутники планує опромінювати російське населення електромагнітними імпульсами. А щоб протистояти цьому, педагоги виготовляли шапочки з фольги, які мали захистити від цієї «загрози з космосу». Ця акція була частиною саркастичного дослідження рівня одержимості теоріями змов у тоталітарному суспільстві, ґрунтуючись на есе Умберто Еко «Вічний фашизм».

Міністерство освіти Воронезької області згодом похвалило учителів за патріотичний настрій, однак визнало, що школи мають краще розрізняти справжні ініціативи від подібних жартів. У Telegram-каналі відомства повідомили, що чиновники нагадали вчителям про правила інформаційної безпеки.

Раніше ми розповідали про найкращі космічні розіграші в історії.

Підлітків запрошують на онлайн-екскурсію дніпровським планетарієм
Пекло, хаос і комети: коли Земля стала придатною до життя
Телескоп «Субару» зазнімкував танець двох галактик, що стикаються
США надає Україні доступ до військової супутникової мережі Starshield
Найбільший кратер на Місяці виявився круглішим, ніж вважалося раніше
Зоряні ясла і наднові: камера темної енергії розкрила секрети Південної Вертушки
Космічне фото тижня: Магелланові Хмари крізь об’єктив астронавта
Арктика втратить льодовий покрив у 2027 році
Чи допоможе астероїд астронавтам дістатися Марса
Докази сонячного супершторму 2600 років тому знайшли в кільцях дерев