Falcon Heavy уперше запустить космічний безпілотник для американських військових

Ракета Falcon Heavy буде вперше використана для виведення на орбіту космічного безпілотника X-37B. Запуск заплановано на 7 грудня 2023 року.

Космоплан X-37B після посадки. Джерело: Spacenews.com

X-37B був розроблений компанією Boeing на замовлення американських ВПС. Він має довжину 8,9 м, висоту 2,9 м і розмах крил 4,5 м. Апарат виводиться на орбіту за допомогою ракети, а під час повернення на Землю здійснює посадку як літак. Злітна маса космоплана становить 5 тонн, він оснащений вантажним відсіком, в якому може розміщуватися до 900 кг корисного навантаження. Загалом було побудовано два таких апарати, які з 2010 року здійснили шість тривалих польотів у космос. Останній із них розпочався 17 травня 2020 року і завершився 12 листопада 2022 року, загалом тривав 908 днів.

Перше десятиліття Пентагон тримав у секреті майже все, що було пов’язано з X-37B. Але останніми роками цей підхід істотно змінився, і військові почали ділитися подробицями завдань, які виконує колись секретний безпілотник.

Згідно з заявою Космічних сил США, в межах майбутнього польоту буде проведено широкий спектр випробувань. Вони охоплюють експлуатацію X-37B у нових орбітальних режимах, експерименти з технологіями контролю космічного простору, а також дослідження радіаційного впливу на матеріали та насіння рослин, надані NASA.

Відмінною особливістю нового польоту стане те, що для запуску X-37B буде вперше використана ракета Falcon Heavy. SpaceX отримала 130-мільйонний контракт на цю місію ще 2018 року. Тоді передбачалося, що її буде запущено 2021 року. Але в підсумку, запуск змістився на два роки через неготовність корисного навантаження.

Варто зазначити, що раніше X-37B виводили на орбіту виключно ракетою Atlas V. Однак її виробництво вже припинено, а всі 17 пусків, що залишилися, давно продані. Водночас дату введення в експлуатацію змінного носія Vulcan уже кілька разів переносили через різні технічні проблеми. Наразі його перший запуск запланований на кінець 2023 року.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine