ESA приступило до випробувань другого ступеня Ariane 6

Представники Європейського космічного агентства (ESA) та компанії ArianeSpace повідомили про початок вогневих випробувань верхнього ступеня носія Ariane 6. Це важливий крок на шляху до введення нового носія в експлуатацію.

Нова ракета ESA

Ракета Ariane 6 повинна прийти на зміну носію Ariane 5, який довгі роки був основною «робочою конячкою» ESA. Вона буде випускатися у двох основних версіях — Ariane 62 та Ariane 64 оснащених, відповідно, двома та чотирма твердопаливними прискорювачами. Ariane 62 зможе виводити до 10,3 тонни вантажу на низьку навколоземну орбіту (ННО) та до 5 тонн на геоперехідну, Ariane 64 — до 21,6 тонни на ННО та до 11,5 тонни на геоперехідну.

Ракета Ariane 6 (модифікації Ariane 64 та Ariane 62) в уявленні художника. Джерело: ESA

Спочатку дебют Ariane 6 мав відбутися ще 2020 року. Проте, складнощі з виготовленням різних компонентів ракети та наслідки пандемії коронавірусу COVID-19 призвели до того, що дата першого польоту ракети кілька разів була перенесена. Тепер його призначено на 2023 рік.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Вогневі тести верхнього ступеня Ariane 6

Вогневі випробування верхнього ступеня Ariane 6 проводяться на випробувальному полігоні у Лампольдсхаузені, що належить Німецькому центру авіації та космонавтики (DLR). Під час тестів інженери ретельно вивчатимуть його поведінку та параметри роботи, встановленого на ньому двигуна Vinci. Він має можливість повторного включення у космосі, що дозволяє виводити супутники від різних замовників на орбіти, а потім зводити відпрацьований ступінь з орбіти, щоб він не ставав об’єктом космічного сміття.

Прожиг верхнього ступеня Ariane 6. Джерело: ESA

Загалом, в ESA та ArianeSpace, планують провести чотири вогневі тести ступеня. Після цього він буде доставлений до випробуваного центру ESTEC у Нідерландах, де пройде серія акустичних та вібраційних випробувань. Після їх завершення ступінь вирушить на космодром Куру у Французькій Гвіані, де його підготують до майбутнього запуску.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів