Компанія EOS Data Analytics (EOSDA) отримала перші зображення з супутника EOS Sat-1. Він став першим апаратом угруповання, що сприятиме впровадженню сталого сільського господарства та моніторингу лісових угідь, надаючи високоякісні дані для аналізу. Супутник, побудований південноафриканською компанією Dragonfly Aerospace, також успішно продемонстрував можливості рушійної установки українського стартапу SETS (Space Electric Thruster Systems).
Великі плани EOSDA
EOSDA, Dragonfly та SETS входять до космічної групи Noosphere. Її заснував 2015 року український підприємець Макс Поляков із метою створення інтегрованого космічного бізнесу. Інша компанія групи — Flight Control Propulsion — забезпечувала 3D-друк компонентів і конструкції EOS Sat-1.
До кінця червня EOSDA планує почати комерційний продаж знімків EOS Sat-1 і запропонувати пріоритетні завдання для клієнтів у США, Канаді, Південно-Східній Азії та Австралії. Зображення та аналітика, об’єднані в продукти, призначені для сільськогосподарського ринку, будуть доступні вже в липні.
За словами Артема Анісімова, гендиректора EOSDA та президента Noosphere Ventures Partners, EOS Sat-1 є чудовим прикладом міжнародної роботи приватних компаній, об’єднаних єдиним керівництвом.
Dragonfly створила супутник із діапазонами, яких не вистачає на ринку. Коли ми об’єднали їх із тим, що вже є, у нас вийшов унікальний продукт. При моделюванні за допомогою ШІ у всіх, хто має доступ до одних і тих самих даних, будуть дуже схожі моделі. Коли у вас є свій власний набір даних, це змінює всю картину.
Артем Анісімов
EOSDA, що починала свою діяльність як компанія з розробки програмного забезпечення, створила своє угруповання і датчики для забезпечення надійних інструментів класифікації культур і прогнозування врожаю для сільського та лісового господарства. Мета компанії — надати фермерам прогнозовані моделі та рекомендації. Вона також готується до передачі зібраних EOS Sat-1 даних в EOSDA LandViewer — онлайн-ресурс поточних та історичних знімків, що виходить за межі сільськогосподарської індустрії й орієнтований на такі ринки, як нерухомість і оборона.
Успішне випробування двигунів SETS
Компанія SETS, заснована у Дніпрі 2016 року, має намір створити майданчик у Європі для остаточного складання своїх двигунів на ефекті Голла. Перший такий силовий агрегат був успішно випробуваний під час польоту EOS Sat-1.
За словами гендиректора SETS Віктора Сербіна, компанія розробила дві рушійні установки. В обох використовуються двигуни на ефекті Голла, але власні катоди та блоки обробки енергії SETS зробили технологію «трохи ефективнішою». А в космічній індустрії важливий кожен відсоток.
Успішне випробування двигунів під час реального польоту дозволить компанії зробити наступні кроки. Вони включатимуть її розширення та створення виробництва в Європі, де здійснюватиметься остаточне складання силових агрегатів. У майбутньому SETS планує продавати готові та виготовлені на замовлення рушійні установки, щоб стати частиною світового ринку двигунів.
За матеріалами https://spacenews.com
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine