EOS Data Analytics Макса Полякова отримала перші оброблені знімки з агро-орієнтованого супутника EOS SAT-1

Компанія EOS Data Analytics (EOSDA), глобальний постачальник аналітики супутникових зображень на основі штучного інтелекту, заснована Максом Поляковим, міжнародним підприємцем у галузі ІТ та космічних технологій, обробила перші комерційні знімки з EOS SAT-1. Це перший супутник у складі власного угруповання EOS SAT, який 3 січня 2023 року був виведений на низьку навколоземну орбіту ракетою Falcon 9 компанії SpaceX.

EOS SAT — це угруповання, що складається з семи малих оптичних супутників, які сприятимуть впровадженню сталого сільського господарства й моніторингу лісових угідь, надаючи високоякісні дані для аналізу. Планується, що EOS SAT досягне повної функціональності до 2025 року і охоплюватиме 100% територій країн з найбільшими площами сільськогосподарських угідь і лісів, що становить 98,5% таких земель у всьому світі. Супутник EOS SAT-1 — власна розробка компаній, що входять до Noosphere Макса Полякова. Операційний процес повного циклу встановлено через вертикальну інтеграцію компаній в екосистемі Noosphere — EOS Data Analytics, Dragonfly Aerospace, SETS, Flight Control Propulsion.

Малий оптичний супутник EOS SAT-1, орієнтований на потреби сільського господарства, здатен щодня здійснювати моніторинг територій площею до мільйона квадратних кілометрів за допомогою 11 агро-орієнтованих спектральних каналів. 

Фото з бортової камери супутника EOS SAT-1. Фото: EOS Data Analytics

Одразу після запуску команда EOSDA встановила стабільний зв’язок із супутником та почала передавати телеметрію на наземну станцію. Наступним завданням було переконатися, що бортовий комп’ютер належним чином обробляє дані як на рівні прошивки, так і на рівні програмного забезпечення. Нарешті, коли всі завдання з калібрування та валідації були успішно виконані, а корисне навантаження було введено в експлуатацію, EOSDA отримала перші оброблені знімки з EOS SAT-1.

Перші зображення з супутника, отримані в результаті панхроматичного злиття, демонструють іспанську провінцію Сеговія (смуга знімання 46 км) та місто Кейптаун (смуга знімання 44 км) та мають роздільну здатність 1,5 метра. Зображення були оброблені в межах рішення gs4EO від DEIMOS для наземного сегмента.

Супутникові знімки міста Кейптаун, Південно-Африканська республіка. Зображення: Dragonfly Aerospace

Перед отриманням перших зображень команда EOSDA переконалася, що структура супутникової платформи, оптичні модулі, модулі зв’язку та енергосистеми, а також такі підсистеми, як система теплового навантаження, обробки бортових даних (OBDH) та системи орбітального контролю (AOCS), працюють належним чином і пройшли необхідні випробування. На етапі введення в експлуатацію планується провести ще більше тестів і перевірок, перш ніж дані супутника почнуть використовуватись в рішеннях EOSDA.

Супутникові знімки міста Кейптаун, Південно-Африканська республіка. Зображення: Dragonfly Aerospace

Зображення отримані за допомогою двох високоточних камер DragonEye, встановлених на супутник та розроблених компанією Dragonfly Aerospace, що також входить в екосистему Noosphere Макса Полякова.

«Ми пишаємося роботою EOS SAT-1 та якістю зроблених ним знімків. Запуск першого у світі супутника, орієнтованого на потреби сільського господарства, став кульмінацією всіх попередніх досягнень Dragonfly Aerospace. Наша команда взяла безпосередню участь у розробці та виробництві кожної підсистеми супутника, і ми пишаємося тим, що створили один з найефективніших супутників з усіх, які були запущені до цього часу», — додає Брайан Дін, CEO компанії Dragonfly Aerospace.

Завдяки таким технічним характеристикам EOS SAT як велика кількість спектральних каналів та висока роздільна здатність зображень, це сузір’я має більш широкі можливості для розв’язання нагальних світових проблем в агро сфері передусім, забезпечення глобальної продовольчої безпеки. 

Довідково

Макс Поляков — міжнародний підприємець у сфері космічних технологій та IT, доктор економічних наук та громадський діяч, філантроп. Засновник та власник інвестиційного фонду Noosphere Ventures, а також засновник компаній Firefly Aerospace, EOS Data Analytics, SETS, Renatus, Maxpay та інших. Ідейний засновник ГО «Асоціація Ноосфера». Макс Поляков народився у Запоріжжі, Україна. 

За свою підприємницьку діяльність він отримав низку нагород: «Ernst & Young Підприємець року» у 2009 році; Почесний кавалер Міжнародної Авіаційної Федерації (FAI) у 2017 році; «Людина року в Україні» у 2019 році.

EOS Data Analytics (EOSDA) — глобальний постачальник аналітики супутникових зображень на основі штучного інтелекту, заснований Максом Поляковим. Компанія здійснює діяльність в усьому світі та співпрацює з державними, комерційними та науковими організаціями.

Компанія застосовує технології дистанційного зондування для прийняття ефективних рішень у 22 галузях, приділяючи особливу увагу сільському та лісовому господарству. EOSDA об’єднує дані, отримані з супутників, з технологіями штучного інтелекту та запатентованими алгоритмами для аналізу стану посівів та лісових насаджень, для підтримки бізнесу та впровадження стійких методів у всьому світі. Місія EOSDA полягає у використанні можливостей супутникових технологій для забезпечення підприємств швидкими та точними рішеннями на основі даних.

Основним продуктом EOSDA у сільськогосподарській галузі є EOSDA Crop Monitoring, онлайн-сервіс для супутникового моніторингу полів, який збирає всю важливу інформацію щодо стану посівів в одному місці.

Dragonfly Aerospace провідний постачальник оптичного обладнання для спостереження Землі та супутникових платформ. Компанія заснована у 2019 році групою досвідчених аерокосмічних інженерів на чолі з генеральним директором Брайаном Діном і базується в Стелленбосі, Південна Африка. Компанія має сучасний проектно-виробничий комплекс площею 3000 м² і є перевіреним світовим постачальником обладнання для космічних технологій. 

EOS SAT це перше супутникове угруповання, орієнтоване на сільське господарство, серед компаній, що займаються дистанційним зондуванням Землі, створене EOS Data Analytics (EOSDA). Це угруповання призначене підтримати впровадження методів сталого сільського господарства та екологічного моніторингу лісових угідь шляхом надання високоякісних даних для аналізу.

Сузір’я складатиметься з 7 малих оптичних (178 кг) супутників, які літають на низькій сонячно-синхронній орбіті та генерують панхроматичні та мультиспектральні зображення. До 2025 року, коли всі супутники будуть виведені на орбіту, EOS SAT охоплюватиме 100% країн із найбільшими площами сільськогосподарських та лісових угідь, що становитиме 98,5% таких земель у всьому світі. Щодня угруповання відстежуватиме близько 8,6–9,4 мільйона квадратних кілометрів; існує технічна можливість збільшити покриття до 12 мільйонів квадратних кілометрів.

Кінцеві користувачі матимуть змогу робити запит на результати аналітики вже через 16–24 години з моменту отримання даних. До того ж цикл обробки даних може бути скорочений до трьох годин у межах пріоритетної постановки завдань.

EOS SAT допоможе агропідприємствам відстежувати зростання сільськогосподарських культур та виявляти такі загрози для посівів, як тепловий та холодовий стрес, вологодефіцит, посуха, поширення бур’янів та напад шкідників. Клієнти також зможуть оптимізувати використання ресурсів за допомогою карт вегетації й продуктивності, перевірити ефективність нових засобів захисту рослин або добрив, уникнути непотрібних інспекцій полів і, тим самим, знизити витрату палива, оптимізувати іригацію, точно оцінювати врожайність та багато іншого.

Угруповання із семи супутників проводитиме знімання тих самих територій кожні 5-6 днів. Крім того, під запит клієнта будуть доступні щоденні зображення певних територій для задач на рівні поля. Отримання знімків для задач на рівні країни може тривати до 4 днів, оскільки термін залежить від площі держави, географічного розташування та довжини орбіти супутника над поверхнею області інтересу. Команда EOSDA також може виконувати задачі з виявлення аномалій протягом одного дня.

Камери супутників EOS SAT будуть робити зображення у спеціальних діапазонах для сільського господарства: RGB, 2 канали NIR, 3 канали RedEdge, WaterVapor, Aerosol, Pan та SWIR. Супутник EOS SAT-1 буде оснащений 11 спектральними діапазонами, за винятком SWIR. Супутник EOS SAT-2 та наступні супутники будуть мати 13 діапазонів (два додаткові SWIR).

EOSDA запустила EOS SAT-1, перший із сузір’я супутників, у січні 2023 року. Інші шість супутників буде введено в експлуатацію до 2025 року.

Щоб дізнатися більше, відвідайте вебсайт eos.com/uk/eossat

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine