Компанія Blue Origin Джеффа Безоса може розмістити на зворотному боці Місяця радіотелескоп FARSIDE. Зробити це вона планує за допомогою посадкового модуля Blue Moon. Цей інструмент буде призначений для вивчення раннього Всесвіту.
Радіотелескоп від Blue Origin
Приватна космічна компанія Blue Origin може розмістити на зворотному боці Місяця радіотелескоп Farside Array for Radio Science Investigation of Dark Ages (FARSIDE). Принаймні, на це сподіваються вчені. Однак компанії треба довести до практичного використання свій посадковий модуль Blue Moon.
Радіотелескоп являтиме собою 128 пар дипольних антен, розташованих на території радіусом 10 км. Разом із ними на Місяць відправлять чотири ровери. Уся це працюватиме як єдина система з більшою чутливістю, ніж найбільший на Землі телескоп-«тарілка» FAST.
Передача інформації від телескопа на Землю здійснюватиметься через супутник-ретранслятор, що обертатиметься місячною орбітою. Очікується, що система запрацює вже до 2030 року. Але поки у компанії Джеффа Безоса немає нічого, що змогло б забезпечити посадку антен на Місяць.
Чому зворотний бік Місяця
Розміщення телескопа на зворотному боці Місяця має свій сенс. На Землі радіоастрономи страждають від необхідності відсіювати велику кількість створених людиною сигналів. Невидима частина нашого супутника у цьому плані є дуже тихим місцем.
Масив дипольних антен працюватиме на хвилі 21 см. Це відповідає частоті 10—40 МГц. Саме на ній випромінює енергію нейтральний водень. Коли нашому Всесвіту було всього 15—80 млн років, з нього складалася уся речовина.
Потім нейтральні атоми водню розпадалися на протони та електрони, світ почав перетворюватися на той, що ми знаємо, і спалахнули перші зорі. Саме початок цього процесу і хочуть побачити вчені. На Землі ефір занадто «засмічений» для цього, однак у випадку з FARSIDE все може вдатися.
Шанс для Blue Origin
Реалізація проєкту FARSIDE має ще один, цілком земний аспект. Blue Origin вважається головним конкурентом SpaceX у галузі приватного ракетобудування. Навіть більше, Безос почав займатися космосом на два роки раніше, ніж Ілон Маск.
Зараз в активі компанії є кілька рейсів із туристами, але жодного комерційного успіху, який можна було б порівняти з їхніми основними конкурентами, немає. Тож проєкт FARSIDE може стати тим, що нарешті виведе їх уперед. Хоча, хтозна, що встигне зробити Маск до 2030 року.
За матеріалами Іnterestingengineering.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine