Джаред Айзекман розповів про терміни місії Polaris Dawn

Приватна місія Polaris Dawn буде запущена влітку 2023 року. Про це розповів її організатор, мільярдер Джаред Айзекман. Повідомлення було зроблено на конференції SpaceCom, що відбулася у США.

Цілі місії Polaris Dawn

Polaris Dawn стане першою з трьох місій за програмою Polaris. Крім самого Айзекмана, в ній візьмуть участь колишній підполковник ВПС США Скотт Потіт та інженери SpaceX, Сара Гілліс і Анна Менон.

Концепт місії Polaris Dawn. Джерело: Polaris

Майбутній політ має три основні цілі. По-перше, Crew Dragon із чотирма приватними астронавтами повинен буде вийти на орбіту з апогеєм у 1400 км. Тож Polaris Dawn перекриє рекорд, встановлений ще в далекому 1966 році місією Gemini 11, яка досягла висоти 1372 км (експедиції Apollo віддалялися від Землі на значно більші відстані, але вони робили це під час польотів до Місяця, а не на навколоземній орбіті).

Другим завданням стане проведення наукових досліджень. Загалом, під час п’ятиденного польоту учасники місії планують виконати понад 35 наукових експериментів. Метою багатьох із них буде вивчення впливу підвищеного рівня випромінювання на здоров’я астронавтів (орбіта Сrew Dragon буде настільки високою, що корабель час від часу перетинатиме внутрішні ділянки радіаційних поясів Землі). Також астронавти планують протестувати можливість використання системи Starlink для здійснення зв’язку з Землею (зазвичай для цього використовують наземні станції та супутники системи TDRS).

І, нарешті, під час польоту відбудеться перший в історії приватний вихід у відкритий космос. Операція буде виконана на висоті 500 км, що можна порівняти з висотою орбіти телескопа Hubble. Оскільки у Crew Dragon немає окремого шлюзового відсіку для виконання процедури, екіпажу доведеться розгерметизувати весь корабель. Для виходу в космос будуть використовуватися створені SpaceX скафандри. Очікується, що операція триватиме близько двох годин.

Дата польоту Polaris Dawn

Спочатку місія Polaris Dawn була призначена на кінець 2022 року. Але через необхідність проведення додаткових тренувань і внесення змін у конструкцію Crew Dragon політ був перенесений на 2023 рік. Згідно з нещодавньою заявою Айзекмана, він відбудеться влітку.

Екіпаж місії Polaris Dawn. Джерело: Polaris Program/John Kraus.

Що стосується другої та третьої місії, то мільярдер не представив жодних додаткових подробиць. У вересні минулого року NASA оголосила про вивчення можливості використання корабля Crew Dragon для підняття орбіти телескопа Hubble — але наразі невідомо, яких висновків дійшли експерти організації. Що стосується третьої місії, то для неї планують залучити корабель Starship, якому ще тільки належить здійснити свій перший орбітальний політ.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine