«Дюна» виграла шість премій «Оскар»

27 березня у Лос-Анджелесі відбулася 94-та церемонія вручення премій американської кіноакадемії. Серед десяти картин, що боролися за перемогу в номінації «Найкращий фільм», була і «Дюна» режисера Дені Вільнева: екранізація однойменного роману Френка Герберта, що нині вважається класикою наукової фантастики.

Загалом за час свого прокату «Дюна» зібрала майже 400 млн доларів (і це в умовах коронавірусних обмежень), а також отримала найкращі оцінки як від глядачів, так і професійних критиків. Після такого успіху фільм справедливо заслужив десять номінацій, зокрема за найкращий фільм, адаптований сценарій, монтаж та музику.

У результаті картина принесла своїм творцям шість золотих статуеток: за музику, операторську роботу, монтаж, грим, звук та візуальні ефекти. Що стосується «Оскара» за найкращий фільм, то перемогу відсвяткував «CODA: Дитина глухих батьків», який від початку вважався фаворитом. Утім, той факт, що «Дюна» не здобула головної золотої статуетки, навряд чи сильно засмутив фанатів стрічки. З урахуванням традиційного консерватизму критиків сам факт включення картини до списку претендентів на найкращий фільм року став своєрідним визнанням її якості.

Нагадаємо, що раніше ми публікували великий матеріал, присвячений еволюції художніх образів героїв «Дюни» у літературі та кіно. Також ви можете почитати про те, як британські вчені змоделювали клімат планети Арракіс.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Всесвіт виявився складнішим і заплутанішим, ніж думали вчені
Галактичний дисбаланс: давня радіація «вбивала» планети в зародку
Різноманітність під ударом: NASA опинились під тиском нових указів адміністрації Трампа
Курйоз із Tesla Roadster у космосі виявив «діру» в захисті Землі від астероїдів
Зонд Ейнштейна виявив загадковий космічний вибух
Менше за Місяць: астрономи знайшли сліди найменшої екзопланети
Не кам’яні й не водні світи: астрономи виявили два «проміжні» мінінептуни
Hubble вперше помітив формування джета у квазара
NASA розробила самовідновлювані колеса для екстремальних умов Марса
Загадка мертвої галактики: швидкий радіосплеск збентежив астрономів