Директор інституту SETI: США не мають жодних інопланетних технологій

Інститут SETI — одна з провідних наукових організацій, яка займається пошуками інопланетного розуму. Однак його директор запевняє: всі повідомлення про те, що мешканці інших світів вже відвідували нашу планету й уряд США має їхні технології, є маячнею.

США не мають жодних інопланетних технологій
США не мають жодних інопланетних технологій. Джерело: www.ndtv.com

Чи є у США інопланетні технології

Коли йдеться про наукові дослідження позаземних цивілізацій, у світі немає авторитетнішої наукової організації, ніж Інститут SETI. Саме його вчені вже багато років реалізують різноманітні програми, метою яких є знайти життя поблизу інших зір. Переважно вони спрямовані на виявлення радіосигналів.

Представники Інституту за визначенням мають вірити, що розумне життя за межами Землі існує, й вони неодноразово робили оптимістичні заяви щодо цього в минулому. Однак президент і виконавчий директор цієї установи Білл Даймонд у нещодавньому інтерв’ю порталу www.space.com показав, що коли мова заходить про НЛО, вони можуть бути затятими скептиками.

«У нас немає жодних доказів будь-якого надійного джерела, яке би вказувало на присутність інопланетних технологій у нашому небі. Й ніколи не було», — заявив він і додав, що ідея, начебто уряд США щось таке приховує, є абсурдною.

За словами Даймонда, жодних доказів того, що хоча б щось із багаторічних спостережень НЛО насправді є інопланетним кораблем, просто немає. Проте виключати можливість, що дещо подібне дійсно колись з’явиться на Землі, теж не варто.

Чого не робитимуть інопланетяни

Аби показати, наскільки наївною є ідея «інопланетяни просто прилетіли», Даймонд нагадав, що найшвидший апарат, створений нашою цивілізацією — зонд New Horizons — міг би долетіти до найближчої зорі α Центавра лише за 80 тис. років. Тож будь-яка цивілізація, здатна подолати цю відстань за прийнятний час, мала би бути набагато розумнішою за нашу, і все одно це далося б їй нелегко.

Тож робити таку дурість, як посилати корабель із живим екіпажем невідомо куди, вони б точно не стали. Скоріше варто було б очікувати відправки автоматичного зонда. І вже точно годі очікувати від інопланетян такої речі, як аварія пілотованого апарату на Землі через якісь природні умови. За нормальної організації розвідки це було би просто неможливо.

Остання заява є натяком на дуже відому історію про те, що у 1947 році поблизу містечка Розуелл у штаті Нью-Мексіко розбився космічний корабель інопланетян, і нібито тоді в руки американцям потрапили тіла інопланетних істот.

Також, на думку Даймонда, якби в нашій атмосфері був би присутнім невеликий інопланетний корабель із екіпажем, десь поруч мав би бути значно більший, із якого він стартував. Але нічого подібного ми поруч із Землею не бачили. Крім того, він висловив думку, що якби ви дійсно подолали міжзоряний простір, залишати кола на місцевих полях — останнє, що спало би вам на думку.

Віра та факти

Щодо того, чому ж люди продовжують вірити в НЛО, Даймонд відповів: причина в тому, що люди хочуть вірити в це. Бо надто вже сумно вважати, що ми у величезному Всесвіті самотні. Та й факти однозначно вказують, що хоча б якесь життя за межами Землі точно повинно бути.

Принаймні на це вказують дослідження, здійснені космічним телескопом Kepler, який за час своєї роботи відкрив близько 2700 планет. А це означає, що їх має бути набагато більше. За останніми оцінками, в середньому на одну зорю в Галактиці має припадати 1-2 планети.

Однак це зовсім не означає, що інопланетяни мають жити буквально в сусідній зоряній системі. У рівнянні, що описує ймовірність їх зустріти, дуже багато коефіцієнтів, і значення далеко не всіх із них ми знаємо.

Тому не треба вірити кожному повідомленню про НЛО. Зрештою, всі вони були випадковими. Люди, які їх здійснювали, просто не мали можливості провести нормальні дослідження та не впевнені, що саме вони бачили.

За матеріалами: www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine