Дружина травмованого до стану коми працівника SpaceX подала позов на Ілона Маска

Дружина працівника, який отримав серйозну травму під час невдалого випробування ракетного двигуна, що призвело до його коми, подала позов до суду на SpaceX за недбалість. Про це повідомляє Reuters. Нещасний випадок трапився через погані умови з безпекою на виробництві компанії, яку очолює Ілон Маск.

SpaceX
В 2022 році на SpaceX рівень виробничих травм у шість разів перевищував середній показник у космічній галузі. Фото: REUTERS

Франциско Кабада, співробітник SpaceX, був одним із понад 600 працівників, які отримали травми, про що стало відомо з розслідування Reuters у листопаді минулого року. Травму він отримав у січні 2022 року під час випробувань, коли уламок від двигуна V2 Raptor відірвався під тиском і вразив його в голову, проломивши череп. Після цього випадку Кабада перебуває в комі вже два роки.

Позов подала його дружина, Іда Кабада, до суду Лос-Анджелеса минулого тижня. Вона висловила бажання отримати відповідь від Ілона Маска, зауваживши, що працівники для компанії, ймовірно, «просто одноразові».

Працівники SpaceX
Працівники SpaceX позують перед ракетою, яка розбилася під час безпілотного випробування. Фото: REUTERS

За словами анонімних працівників SpaceX, деталь, яка вразила працівника, мала відомий дефект, який не був усунений перед черговим випробуванням. Розслідування також вказало на те, що топменеджери в Хоторні (Каліфорнія), де сталася травма, повідомляли про небезпеку через поспішну розробку двигуна.

Серйозні проблеми з безпекою у SpaceX та Tesla

Велика кількість травм свідчить про системні проблеми на виробництві, які вже призвели до смерті одного працівника, яку SpaceX намагалася приховати від громадськості. Розслідування також вказало, що багато людей отримали травми різного ступеня тяжкості, що свідчить про серйозні проблеми з безпекою.

Співробітники, як колишні, так і теперішні, вказують на надмірну жорсткість дедлайнів, встановлених Маском, нехтуючи безпекою на робочому місці. SpaceX дотримується правила «рухатися швидко і ламати речі», але це призводить не лише до успіху, а й до травм і навіть загибелі працівників.

Це не перший випадок, коли підприємство на чолі з Маском стикається з проблемами безпеки. Tesla, інша компанія мільярдера, також мала проблеми з травмами на робочих місцях. Протягом багатьох років виробник електромобілів Tesla зазнавав критики через жахливі умови праці на його заводах, де працівників буквально змушують спати на конвеєрі. Таким чином, втома та нехтування безпекою призводять до серйозних травм на виробництві.

Що вийде з судового позову, поки невідомо. Але, схоже, доки швидке збагачення є головним у цих компаніях, працівники продовжуватимуть платити за досягнення SpaceX високу ціну своїм здоров’ям або навіть життям.

Раніше ми повідомляли про те, чому другий політ Starship завершився вибухом.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine