Дракон і зорі: приголомшливий вид з ілюмінатора Starliner

Астронавт Меттью Домінік, який перебуває на МКС, опублікував вельми ефектне фото, яке вже названо багатьма одним із найкращих космічних знімків 2024 року. Воно демонструє вид з ілюмінатора космічного корабля Starliner.

Вид з ілюмінатора корабля Starliner. Джерело: Matthew Dominick

Передній план знімка Домініка займає головний конкурент Starliner — космічний корабель Crew Dragon. Він пристикувався до МКС 4 березня 2024 року, доправивши на борт орбітального комплексу чотирьох осіб.

У правій частині знімка добре помітні світлові промені та сяйво, що випускаються об’єктом, який перебуває за межами кадру. Може здатися, що їхнім джерелом є Сонце. Але насправді це Місяць.

Річ у тім, що в момент знімкування МКС перебувала над нічним боком Землі. Саме тому на знімку можна побачити безліч яскравих зір. А от якби світлина була зроблена, коли МКС пролітала над денною стороною Землі, їх просто не було б видно на тлі яскравого світла Сонця.

Нагадаємо, що недавно NASA знову відклала повернення корабля Starliner на Землю. Це потрібно, щоб дати більше часу на проведення різних перевірок, призначених зібрати максимум даних про його технічний стан і переконатися в безпеці для екіпажу.