Дослідник металевого астероїда надіслав перший знімок

NASA опублікувала перші знімки, зроблені міжпланетним зондом Psyche. Вони демонструють ділянку неба в сузір’ї Риби.

Перші тестові знімки, зроблені камерою зонда Psyche. Джерело: NASA/JPL-Caltech/ASU

Апарат Psyche був запущений у жовтні 2023 року. Його метою є Психея — 280-кілометровий металевий астероїд, який, як вважають деякі вчені, може бути уламком ядра загиблої протопланети.

За минулі з моменту запуску тижні фахівці місії успішно активували наукові інструменти місії, провели роботу електрореактивних двигунів і вперше в історії випробували технологію лазерного зв’язку в міжпланетному просторі. 4 грудня був зроблений наступний крок. Psyche увімкнув свої камери, після чого провів тестове знімкування.

Загалом зонд зробив 68 знімків. Вони демонструють ділянку зоряного неба в районі сузір’я Риби. За словами фахівців, ці фото показали, що камера Psyche працює у штатному режимі. Наступного разу вона буде залучена 2026 року, коли апарат виконає проліт Марса. Цей маневр дасть йому змогу добрати швидкість, якої бракує, щоб прибути до астероїда у 2029 році.

Оптичний інструмент Psyche складається з двох ідентичних камер, оснащених набором із 16 фільтрів. Вони здатні робити зображення у видимому, ультрафіолетовому і ближній частині інфрачервоного діапазону. Зроблені ними знімки дадуть змогу не лише картографувати поверхню Психеї, а й визначити її хімічний склад.

Ви також можете почитати про те, як перелітний модуль місії «Чандраян-3» здійснив несподіваний переліт за маршрутом Місяць — Земля.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine