Домініканська Республіка хоче створити свій космодром

Домініканська Республіка вивчає можливість створити на власній території космодром. Її партнеркою у цьому проєкті є американська компанія Launch on Demand. Зараз її представники вивчають усі переваги та можливі ризики.

Домініканська Республіка хоче створити свій космодром
Домініканська Республіка хоче створити свій космодром. Джерело: Launch on Demand

Новий космодром у Домініканській Республіці

У Домініканській Республіці за кілька років може з’явитися свій космодром. Про це 22 травня оголосили представники американської компанії Launch on Demand. За їхніми словами, вони уклали з урядом цієї країни угоду, згідно з якою протягом кількох наступних місяців робитимуть попередні оцінки цього проєкту.

Про жодні конкретні строки чи місце будівництва поки не йдеться. Відомо тільки, що країна розглядає цей проєкт як ключовий елемент власної безпеки та політичного престижу. Особлива увага прикута до південного регіону Ов’єдо.

Наразі компанія вивчає можливий коридор польоту, вплив клімату, можливість аварії, взаємодію з судноплавством і повітряним транспортом, а також можливий конфлікт частот. Крім того, вони мають встановити, наскільки великим буде виграш у підйомній силі при старті з цього космодрому: чим ближче до екватора стартовий майданчик — тим більший вантаж можна вивести на орбіту за тих самих витрат палива.

Чи справді збудують цей космодром

Необхідність у створенні нових стартових майданчиків для американських компаній назріла давно. Космодром на мисі Канаверал не встигає задовольняти всі запити. Домініканська Республіка вже деякий час розглядається як один із варіантів.

Керівництво країни зовсім не проти, але ключовим для нього є питання безпеки, зокрема й екологічної. Саме його на першому етапі має розв’язати Launch on Demand. Питання має й іншу сторону. Космодроми — це ще й місця, сильно пов’язані з національною безпекою та розвитком промислової бази. Мати на своїй території американський космодром — це вже заявка на вигідне стратегічне партнерство. Одним словом, треба зважити всі плюси та мінуси.

До речі, «домініканський» проєкт — не єдиний, який розробляє Launch on Demand. Фахівці цієї компанії займаються оцінкою ще двох потенційних стартових майданчиків: двох — у штаті Аризона та ще одного — за межами США.

За матеріалами spacenews.com

Приховані сили термосфери: вітри на межі з космосом нагадують береговий бриз  
ГУР МО використовує супутник ICEYE для ураження техніки окупантів
Знайдена найкраща форма цеглин для побудови бази на Місяці 
Falcon Heavy вирушає в небо: найкращі фото десятого запуску надважкої ракети
Вчені розгадали загадку незвичного полярного сяйва 2022 року
Вихід у відкритий космос зупинили через витік зі скафандра
У зібраних зразках Perseverance на Марсі міститься справжній скарб
Епічний схід Полуничного Місяця потрапив на фото
Родина, котра постраждала від космічного сміття, подала проти NASA позов до суду
Доставка за 53 дні: капсула зі зразками ґрунту зі зворотного боку Місяця повернулася на Землю