Під час будівництва космодрому знайшли артефакти бронзової доби

Археологи, які досліджували територію майбутнього приватного космодрому компанії SaxaVord, зробили несподіване відкриття. Вони знайшли коло з відполірованого кварцу та камені, які є артефактом бронзової доби.

Археологічна знахідка на космодромі SaxaVord
Археологічна знахідка на космодромі SaxaVord. Джерело: AOC Archaeology

Несподівана знахідка на космодромі

На майбутньому космодромі компанії SaxaVord біля міста Унст на крайній півночі Шотландії зробили археологічне відкриття. У Сполученому Королівстві достатньо жорсткі закони, які стосуються охорони решток історичної спадщини під час будівництва нових об’єктів, оскільки земля країни багата на рештки стародавніх епох.

Саме тому, перш ніж починати щось будувати, SaxaVord замовила компанії AOC Archaeology, яка спеціалізується на подібних послугах, комплексне дослідження території. Головним чином їх цікавили рештки радарної станції часів Другої світової війни, яка є охоронюваною пам’яткою.

Однак під час дослідження території фахівці також знайшли рештки кола з відшліфованого кварцу, велетенські камені та рештки обгорілих кісток. Усі вони є артефактами бронзової доби, які збереглися до наших часів із сивої давнини.

Чи важливе це відкриття?

Наразі невідомо, як вплине знахідка на плани та строки будівництва космодрому. Однак вона справді важлива. Подібне кварцеве коло у цьому регіоні вже знаходили, щоправда, на сусідніх Шетландських островах, і датувалося воно залізною добою, яка настала після бронзової.

А ось рештки бронзової доби у Шотландії — рідкість. Вчені вже знаходили їх, але нечасто, тому загального уявлення про цей період не мають. Вважається, що він тривав на Британських островах 1400 років: з 2200 по 800 рік до н. е.

У знахідках на місці будівництва космодрому SaxaVord вчених найбільше зацікавили кістки та велетенські камені. Те, що на рештках знайшлися сліди вогню, може свідчити, що це був якийсь релігійний центр, де тварин приносили в жертву.

Кам’яні блоки ще цікавіші. Вони мають розмір шафи, але при цьому були майже повністю закопані у землю так, що виднілися лише їхні верхівки. Вчені вважають, що таким чином стародавні люди візуально відокремлювали територію від навколишнього простору.

Поки що розкопки перебувають на початковій стадії, тож навіть те, чи всі знахідки належать до одного й того ж періоду, невідомо. Більша частина території майбутнього космодрому вже досліджена, і там немає жодних слідів рільництва чи поселень. Однак вони цілком можуть бути знайдені на тих ділянках, що лишилися.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine