До Землі наближається кілометровий астероїд

Згідно з повідомленням Центру малих планет (MPC), до нашої планети наближається астероїд, що має попереднє позначення 1994 PC₁ і каталоговий номер 7482. Власного імені йому ще не присвоїли. 18 січня він підійде до Землі на відстань 1 млн 981 тис. км — це лише у 5 разів більше за середній радіус місячної орбіти.

Астероїд, що наближається до Землі, в уявленні художника

1994 PC₁ був відкритий 9 серпня 1994 року відомим австралійським астрономом Робертом Макнотом. Пізніше зображення цього небесного тіла виявили на архівних фотопластинках, датованих ще 1974 роком. Зараз ми знаємо, що у 1933-му астероїд пролетів у 1 млн 125 тис. км від Землі. Подальші дослідження, виконані за допомогою інфрачервоного космічного телескопа WISE, дозволили оцінити його розмір у 1050 м. Така оцінка дає значення його альбедо (відбивної здатності поверхні) близько 0,27. Отже, це досить світле тіло, що складається з кам’янистих порід.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №3 (178) 2020

До товару

У своїй нинішній появі 1994 PC₁ підлетить до Землі з боку Південної півкулі й на широті Києва почне підійматися над горизонтом лише ввечері 17 січня. Тоді він перебуватиме в сузір’ї Ерідана і швидко рухатиметься небом на північний захід. Наступного дня його видимий блиск майже досягне 10-ї зоряної величини — це означає, що астероїд неважко буде побачити в невеликі телескопи та навіть біноклі. Видима швидкість об’єкту сягне двох кутових мінут за хвилину. Пройшовши точку найбільшого зближення з Землею на відносній швидкості 19,6 км/с, він перетне небесний екватор, після чого почне віддалятись і слабшати. На жаль, як це нерідко буває в таких випадках, спостереженням заважатиме повний Місяць.

Рухаючись Сонячною системою, 1994 PC₁ перетинає орбіти Землі та Марса, тобто він є типовим представником сімейства «аполлонів». Один його оберт навколо Сонця триває рік і 7 місяців. Наступне зближення з ним очікується в січні 2056 року, коли він пролетить від нас на значно більшій відстані, ніж зараз. Хоча цей астероїд уже занесли до переліку потенційно небезпечних об’єктів, до кінця поточного століття зіткнення з ним точно не відбудеться.

Роберт Макнот є абсолютним світовим рекордсменом за кількістю відкритих ним комет: на його рахунку вже 82 «хвостатих зірки», в тому числі яскрава комета 2007 року. Також на його честь названий астероїд 3173 McNaught.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів