Де дивитися запуск місії Artemis I

Пуск ракети SLS в рамках місії Artemis I відбудеться завтра зранку, 16 листопада. Як і в минулі спроби, NASA транслюватиме його на своєму каналі. Керівники місії переконують, що цього разу шанси, що щось піде не так, мінімальні.

Під час старту Artemis I пануватиме ніч
Під час старту Artemis I пануватиме ніч. Джерело: Space.com

Запуск Artemis I

До пуску гігантської ракети Space Launch System, призначеної для польоту людей на Місяць, лишилося буквально кілька годин. Перша місія під назвою Artemis I буде безпілотною та тестовою. Її старт призначений на 8:24 16 листопада за київським часом.

Цього разу українцям для того, аби помилуватися цим унікальним видовищем, доведеться встати раніше та сподіватися, що воно буде того варте. Як і під час минулих спроб старту, NASA транслюватиме весь процес на своєму каналі: https://www.nasa.gov/live/.

Трансляція розпочнеться о 5:30 за київським часом. Ті, хто увімкне її цієї вранішньої пори, зможуть помилуватися процесом заправлення ракети та проходження нею останніх тестів. При цьому на самому космодромі у Флориді ще стоятиме глибока ніч.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №2 2021 (183)

До товару

Попередні спроби запуску

Епопея із пуском SLS триває вже весь 2022 рік. Журналістів для її висвітлення NASA закликала реєструватися ще у січні. Але перша генеральна репетиція відбулася у березні, а її повторення тривали до червня. Багато хто говорив, що ці процедури можуть продовжуватись.

У NASA вирішили запускати ракету у вересні. Однак кілька спроб старту так нічим і не завершились: спочатку через проблеми з двигунами й витік водню, потім — через погоду. А згодом ураган Ян примусив інженерів взагалі завезти ракету назад до збирального цеху.

Після того, як фахівці скористалися моментом і виправили всі технічні негаразди на SLS, вони вивезли її на стартовий майданчик. Але тут налетів новий ураган — Ніколь,— який ракета щасливо пережила.

Зараз фахівці переконують, що всі технічні негаразди виправлені. А синоптики обіцяють 90 відсотків ймовірності сприятливої для пуску погоди. Але якщо щось знову піде не так, то у NASA залишиться ще дві резервні дати: 19 та 25 листопада.

За матеріалами www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів