Де дивитися місячне затемнення, якщо буде хмарно

У ніч із 28 на 29 жовтня на Землі спостерігатиметься часткове місячне затемнення. Зокрема, його буде видно і в Україні. Проте погода цілком може внести свої корективи. Однак навіть якщо хмари закриють небо, є чудова можливість помилуватися цим астрономічним явищем онлайн.

Місячне затемнення

Місячне затемнення 28 жовтня

Земляни готуються спостерігати за рідкісним місячним затемненням. Цього разу наш супутник зануриться у тінь Землі не повністю, а тільки на 12%.

У ніч з 28 на 29 жовтня побачити це астрономічне явище можна буде також із території України. За київським часом воно розпочнеться о 22:35, а вже о 23:14 сягне максимуму та триватиме ще майже годину. Місяць у цей час перебуватиме на висоті 50° над горизонтом, тож помилуватися ним зможуть усі бажаючі.

Однак усе це лише в теорії. На практиці погода здатнанвнести свої корективи. Небо може бути вкрите хмарами. Світло від Місяця крізь них пробиватиметься, але розгледіти, що там відбувається, не вдасться.

Трансляція затемнення

Однак не варто впадати у відчай. Сайт www.timeanddate.com підготував власну трансляцію цієї події з місця, де її майже напевно добре буде видно. Отже, кожен зможе побачити місячне затемнення, якщо перейде за цим посиланням: www.youtube.com/watch?v=-YHKrphbKS0

Або можна просто дивитися його прямо в цій новині. До речі, якщо ви не дуже розбираєтеся в астрономії й не розумієте, що таке місячне затемнення, рекомендуємо почитати ось цю статтю, де все розписано докладно. Повірте, нічого страшного у ваше життя це подія не привнесе.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine