«Данурі» показав Землю та Місяць на «рівних»

Як відомо, діаметр Землі становить приблизно 12,7 тисячі кілометрів, у той час, як Місяць майже вчетверо менше — його діаметр становить 3,4 тисячі кілометрів. У зв’язку з цим може здатися, що наведене нижче зображення є фотомонтажем. Але це не так.

Земля та Місяць на знімку зонда «Данурі». Джерело: KPLO/Thomas Appéré

Знімок був зроблений південнокорейським зондом «Данурі» 28 листопада 2022 року. У момент знімання він знаходився на відстані 489 тисяч кілометрів від Землі та 121 тисячі кілометрів від Місяця. Завдяки цій обставині наша планета та її супутник мали однаковий видимий розмір у полі зору камер «Данурі». Це дозволило апарату зробити настільки дивовижний подвійний портрет.

Положення Землі та Місяця щодо зонда «Данурі» в день знімання «подвійного» портрета. Джерело: Rêves d’Espace

Варто зазначити, що для більшої ефектності яскравість Місяця була збільшена в порівнянні з початковим зображенням. Дивлячись на нічне небо, зазвичай створюється враження, що супутник нашої планети є дуже яскравим об’єктом. Але річ у тім, що в реальності він відбиває лише 12% сонячного світла, що падає на нього. Наша планета набагато яскравіша за Місяць. Вона відбиває близько 30% — 35% сонячних променів. Тому на спільних портретах яскравість Місяця часто збільшують, щоб він не губився на тлі Землі.

Земля та Місяць на знімку зонда «Данурі» (версія без обробки). Джерело: KPLOна

Нагадаємо, що у грудні «Данурі» вийшов на селеноцентричну орбіту. В цей час південнокорейські фахівці займаються перевіркою систем апарата та калібруванням його наукових інструментів. «Данурі» також вже передав низку зображень, частина з яких демонструє схід Землі над Місяцем.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine