Далека павутина зростаючих галактик здивувала астрономів

Міжнародна група астрономів залучила космічний телескоп James Webb (JWST) для вивчення протокластера Павутина. Спостереження показали, що в цих щільних регіонах активно формуються нові галактики, а гравітаційна взаємодія не така важлива, як вважалося раніше.

Прокластер Павутина. Знімок був зроблений телескопом James Webb у ближньому інфрачервоному діапазоні. Джерело: ESA / Webb, NASA & CSA, H. Dannerbauer

Протокластер Павутина — добре вивчений об’єкт у ранньому Всесвіті. Випущеному ним світлу знадобилося понад 10 млрд років, щоб дійти до нас. Протокластер складається з понад сотні зростаючих галактик. Астрономи образно порівнюють їх із містами, що будуються.

Вчені досліджують подібні об’єкти, щоб краще зрозуміти процес формування галактик і те, як на цей процес впливає їхнє оточення. Зазвичай вони оточені пиловими хмарами, які розсіюють видиме світло і суттєво ускладнюють спостереження. Тут на сцену і виходить JWST. Завдяки його здібностям вести спостереження в інфрачервоному діапазоні астрономи залучили його для спостереження за областями протокластера Павутина, які раніше були приховані космічним пилом.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 (176) 2020

До товару

Як і очікувалося, JWST знайшов нові галактики. На подив астрономів, їх виявилося значно більше, ніж очікувалося. Також з’ясувалося, що раніше відомі галактики-протокластери, схожі на типові зореутворювальні галактики, на кшталт нашого Чумацького Шляху, не так затемнені пилом, як вважалося раніше. Це також стало сюрпризом.

Протокластер Павутина. На врізках показано деякі з досліджених телескопом James Webb галактик. Джерело: ESA / Webb, NASA & CSA, H. Dannerbauer

Знахідки JWST можна пояснити тим, що гравітаційна взаємодія і злиття є не основними факторами зростання галактик, які провокують зореутворення. Основна причина — скупчення газу в різних місцях великомасштабної структури протокластера, яке і підживлює процес формування нових світил.

За словами дослідників, у майбутньому вони планують продовжити спостереження протокластера Павутина за допомогою JWST, щоб детальніше вивчити нові відкриті галактики.

Раніше ми розповідали про те, як James Webb розгледів наймолодші галактики у Всесвіті.

За матеріалами ESA

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів