ЦУП — російському космонавту: «Кидай усе і повертайся негайно»

Російському космонавту Олегу Артем’єву під час виходу за межі МКС довелося повернутися на станцію. Причиною цього стало коливання напруги в акумуляторі його скафандра. Через це він ледь не втратив можливість спілкуватися зі своїм товаришем.

У одного з російських космонавтів виникла проблема з електропостачанням у скафандрі
Російські космонавти вийшли у відкритий космос. Джерело: www.space.com

У росіянина виникли проблеми з електропостачанням скафандра

17 серпня російські космонавти Олег Артем’єв та Денис Матвєєв здійснювали вихід за межі космічної станції для роботи з європейською рукою-маніпулятором. Однак за деякий час після початку роботи перший з них повідомив, що напруга в акумуляторі його скафандра «стрибає».

Це могло призвести до неможливості спілкуватися з Матвєєвим та зовнішнім світом по радіо. Тож керівник польотів у росії, колишній космонавт Владімір Соловьйов, дав йому команду: «Кидай усе та повертайся негайно».

Тож Артем’єву нічого не лишалося, крім як повернутися до шлюзу. Схоже, ікона, з якою він нещодавно записував відео на тлі «прапорів» ЛНР та ДНР йому не допомогла. Матвєєву довелося завершувати роботу самотужки.

Навіщо росіяни виходили в космос?

Це був сьомий вихід у відкритий космос, здійснений з борту МКС упродовж цього року. Його метою було розташування обладнання на європейській роботизованій руці. Це той самий пристрій, працювати з яким космонавтам забороняв колишній голова «Роскосмосу» Дмітрій Рогозін.

Після його звільнення настанови, вочевидь, змінилися, і російські космонавти вже здійснили кілька виходів для налаштування роботизованої руки. До того, як в Артем’єва виникли проблеми з електропостачанням, вони з Матвєєвим встигли встановити дві камери на «ліктьових» ділянках. Також їм вдалося зняти теплоізоляцію з двох кінцевих ефекторів.

Але їм не вдалося перенести зовнішню панель керування рукою з однієї робочої зони в іншу та випробувати механізм жорсткості, який використовуватиметься для полегшення захоплення корисного вантажу. Тепер це завдання буде відкладене до майбутнього виходу у відкритий космос.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine