«Цеглинки життя» могли б вціліти в атмосфері Венери

Група вчених змоделювала умови у хмарах Венери, де підвищена температура поєднується з парами сірчаної кислоти. Вони встановили, що азотисті основи, з яких збудовані РНК, можуть залишатися стабільними в таких умовах.

Венера
Венера. Джерело: www.arabiaweather.com

Органічні сполуки у хмарах Венери

Команда хіміків, біологів і планетологів із Массачусетського технологічного інституту, компанії Nanoplanet Consulting, Гарвардського університету та Університету Альберти за допомогою лабораторних експериментів з’ясувала, що умови у хмарах Венери, можливо, сприятливі для існування життя. У своїй статті, опублікованій у Proceedings of the National Academy of Sciences, група описує експерименти, які вона провела, та їхні результати.

Температура на поверхні Венери сягає 462°C. Це гарантовано більше, ніж можуть викликати будь-які органічні молекули. Проте високо над поверхнею атмосфера нагріта лише до 30–70°C. Це було б занадто спекотно для людини, проте органічні молекули могли б там вціліти.

Проблема лише в тім, що на цій висоті є щільні хмари із сірчаної кислоти. Тож вчені вирішили змоделювати подібні умови в лабораторії та подивитися, чи зможуть у них вціліти основи РНК.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Азотисті основи лишаються стабільними

Дослідники провели експерименти із цитозином, аденіном, тиміном, гуаніном та урацилом. Потім помістили у ті самі умови піримідинові та пуринові основи рибонуклеїнових кислот, а також з 2,6-діамінопурином. Після завершення експерименту вони дослідили зразки за допомогою ядерного магнітного резонансу та ультрафіолетової спектроскопії.

В результаті досліджень встановили, що «цеглинки життя», якими є усі перелічені речовини, залишаються у таких умовах стабільними. Тобто говорити про повну неможливість життя на Венері наразі не доводиться.

Автори дослідження припустили, що такі висновки можуть шокувати планетологів. Але для хіміків у них немає нічого невідомого. Нафта повністю складається з органічних сполук. У процесі перероблювання вона піддається дії концентрованої сірчаної кислоти, але деякі циклічні вуглеводні не руйнуються навіть у цих умовах.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів