Curiosity побачив сутінкові промені на Марсі

Ровер Curiosity вперше зазнімкував сутінкові промені на Марсі. Цей оптичний феномен виникає, коли сонячне світло проходить через проміжки в хмарах або через інші об’єкти та формує видимі «світлові стовпи» або «хвилі».

Сутінкові промені на Марсі. Джерело: NASA/JPL-Caltech/MSSS

Спостереження за атмосферою Марса є одним з основних наукових завдань Curiosity. Одним зі способів його вирішення є пошук і знімкування хмар. Їхній тип, форма та склад можуть дати вченим важливі відомості про процеси в газовій оболонці Червоної планети.

У 2021 році Curiosity вперше зазнімкував блискучі хмари на Марсі. У той час як типові марсіанські хмари складаються з водяного льоду, ці структури складаються із замерзлого вуглекислого газу (сухого льоду) і розташовані значно вище.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Через два роки вчені вирішили провести повторне вивчення хмар Червоної планети. Тільки якщо минулого разу Curiosity використовував для знімання чорно-білі навігаційні камери, то тепер у дослідженні була залучена кольорова камера Mastcam. На дослідників чекало цікаве відкриття. 2 лютого 2023 року Curiosity вдалося вперше зазнімкувати сутінкові промені. Вони виникли через наявність на західному небі крижаних хмар, через які довелося «пробиватися» сонячним променям.

Райдужна хмара на Марсі. Джерело: NASA/JPL-Caltech/MSSS

Варто зазначити, що всього за кілька днів до цього ровер також зазнімкував райдужну хмару. Незвичайна яскравість і кольори структури пов’язані зі зміною розміру крижаних часток, що складають її, які заломлюють сонячне світло.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів