Crew Dragon влаштував небезпечний «космічний танок» на швидкості 28 тис. км/год

Компанія SpaceX опублікувала дивовижні кадри польоту космічного корабля Crew Dragon. На відео видно, як капсула мчить крізь космос, а далеко внизу простягається Тихий океан. У цей момент на борту Crew Dragon перебували астронавт NASA Нік Хейг і російський космонавт Олександр Горбунов, які готувалися до стикування з Міжнародною космічною станцією (МКС) у складі місії SpaceX Crew-9.

Також NASA опублікувала схоже відео, на якому показано наближення Crew Dragon до станції. За кілька годин корабель досяг орбіти та підготувався до стикування з МКС. Це дозволило двом членам екіпажу Crew-9 приєднатися до дев’яти космонавтів, які вже працювали на станції.

Відео швидко поширилося у соцмережах, зокрема на платформі X, де користувачі цікавились, як зроблені такі кадри. Один із жартів припускав використання селфі-палки, але насправді це було зроблено за допомогою камер на борту МКС. Станція рухається з неймовірною швидкістю — 28 200 км/год, тому для успішного стикування Crew Dragon має синхронізуватися з нею.

Попри те, що здається, ніби рухається лише корабель, обидва об’єкти летять із шаленою швидкістю. Стикування завжди здається повільним, але насправді це точно вивірений процес на високій швидкості, адже необережний різкий рух під час цієї процедури може бути фатальним для обох космічних об’єктів.

Хейг і Горбунов безпечно прибули на МКС у неділю. Спочатку місія Crew-9 передбачала чотирьох членів екіпажу, але двоє місць залишили для астронавтів NASA Суні Вільямс та Бутча Вілмора. Вони мають повернутися на Землю разом із Хейгом і Горбуновим у лютому, після завершення місії. Вільямс і Вілмор прибули на МКС у червні на космічному кораблі Boeing Starliner, але технічні проблеми змусили космічну агенцію повернути корабель додому без екіпажу, продовживши перебування астронавтів на станції до восьми місяців замість планованих десяти днів.

Раніше ми повідомляли про те, як астронавтці Boeing Starliner доручили командування МКС замість російського космонавта.

За матеріалами Digital Trends