Чи допоможуть надувні модулі підкорити Місяць та Марс

Однією з ключових проблем при освоєнні Місяця та Марса є висока ціна житлового простору на космічних станціях. Однак компанія Max Space пропонує розв’язати цю проблему за допомогою надувних модулів.

Надувні модулі для Місяця
Надувні модулі для Місяця. Джерело: Max Space

Проблеми з освоєнням космосу

9 квітня під час 39-го космічного симпозіуму представники компанії Max Space заявили, що вони знають, як зробити освоєння космосу дешевшим і тим самим його прискорити. Рішенням мають стати розроблені ними надувні модулі.

Місця для нормального життя в космосі зараз справді не вистачає. А все тому, що кожен кубічний метр житлового простору доводиться планувати всередині високотехнологічної герметичної оболонки. Фактично кожен модуль зараз — це космічний корабель без двигуна і ціна його виготовлення та доставлення до місця призначення відповідна.

Співзасновник Max Spacе Аарон Кеммер має чималий досвід забезпечення космосу виготовленням інноваційного обладнання. З 2010 року він працював у Made In Space. Компанія кілька разів відправляла на МКС зразки 3D-принтерів. У 2020 році її придбала Redwire.

Відтоді Кеммер перейшов до роботи над проблемою надувних або розширюваних модулів. Його компанія вже розробила аналог триповерхового житла, яке в складеному вигляді має розмір шафки.

Наскільки перспективними є надувні модулі

Насправді надувні модулі — далеко не нова ідея у сфері освоєння космічного простору. Три з них уже літають навколо Землі. Йдеться про експериментальні апарати Genesis 1 і Genesis 2, запущені у 2006 і 2007 роках, і вантажний відсік BEAM, приєднаний до МКС у 2016 році.

Усі їх розробила компанія Bigelow Aerospace зі штату Невада. Сама вона збанкрутувала ще 2020 року, проте результати її роботи доводять, що сама концепція цілком життєздатна. Ба більше, напрацювання Thin Red Line Aerospace зі створення розширюваних оболонок, компанії-партнера Bigelow, теж збереглися.

Саме на них базуються розробки Max Space, хоча вони застосували їх по-новому. Компанія запевняє, що готова почати виробляти надувні модулі вже найближчими роками. Зараз вона випробовує на Землі відсік об’ємом 20м3, а вже 2026 року його версія має полетіти в космос.

Якщо все піде добре, то 2027 року Max Space запустить на орбіту модуль, який у розгорнутому стані матиме об’єм 100м3. Для порівняння, вся Міжнародна космічна станція, якщо рахувати без пристикованих кораблів, лише 388м3. Але й це — тільки початок, адже в планах Max Space створення модуля об’ємом 1000м3.

У майбутньому Max Space планують не обмежуватися земною орбітою, а відправити свої модулі на Місяць і Марс. Так у компанії планують допомогти людям освоїти Сонячну систему.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine