Британський астроном заявив про виявлення місячного модуля Apollo 10

Космічні технології

У травні 1969 року ракета Saturn V відправила до Місяця космічний корабель Apollo 10 із трьома астронавтами. Ця місія увійшла в історію як «генеральна репетиція» експедиції Apollo 11. Під час польоту екіпаж корабля відпрацював усі операції, які належало здійснити під час майбутньої висадки на Місяць — окрім, власне кажучи, самої посадки.

Кульмінацією місії став самостійний політ астронавтів Томаса Стаффорда та Юджина Сернана (Thomas Stafford, Eugene Cernan) на місячному модулі Snoopy. Вони наблизилися до поверхні супутника нашої планети на відстань лише 15 км. Крім перевірки техніки та відпрацювання процедури спуску, астронавти також провели візуальний огляд можливого місця посадки Apollo 11.

Після стикування з командним модулем і повернення на нього астронавтів, злітний ступінь місячного модуля було розгерметизовано та відведено від корабля. Потім його головний двигун був дистанційно активований. У результаті Snoopy перейшов на геліоцентричну орбіту. Наразі він є єдиним уцілілим космічним апаратом цього типу, що використовувався під час польотів за програмою Apollo. Місячні модулі Apollo 9 і Apollo 13 згоріли в земній атмосфері, всі інші — згодом впали на Місяць.

Вісім років тому британський астроном Нік Хоус (Nick Howes) розпочав реалізацію проєкту, мета якого полягала у виявленні модуля Snoopy. Це здавалося практично нездійсненним завданням. У розпорядженні дослідника були лише розміри модуля та його приблизна орбіта. Тому він заручився підтримкою низки фахівців з орбітальної динаміки, а також деяких учасників програми Apollo.

І ось нещодавно Хоусу, схоже, вдалося досягти поставленої мети. Під час спостережень астрономи помітили об’єкт, що рухається по потрібній орбіті. Його розмір оцінюється в 4 м, що збігається з габаритами злітного ступеня місячного модуля. Результати радарних спостережень свідчать про те, що властивості цього об’єкта зовсім не схожі на типові навколоземні астероїди. За словами вченого, він на 99% упевнений, що це і є Snoopy.

Учасники проєкту сподіваються, що з часом якийсь космічний апарат відвідає знайдений об’єкт і підтвердить, що це дійсно злітний модуль. Зважаючи на свою унікальність, він міг би стати чудовим експонатом у музеї космічної техніки. Для цього тільки потрібно придумати спосіб, як повернути його на Землю…

За матеріалами https://www.dailymail.co.uk